Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek ha sok fehérjét...

Mit egyek ha sok fehérjét akarok fogyasztani? Ha jól tudom a zselatinnak elég magas a fehérje tartalma baj lehet abból sokat eszek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A zselatin nem étel. Ilyen kérdést... Igen szerintem baj is lehet belőle.
2011. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gondolom "izmot" akarsz növelni, egyáltalán nem egészséges, ismerek egy olyan gyereket, akit jóformán állon vág a saját mellizma amikor fut, a lába pedig a felsőtestéhez képest két picike pálca, gyanítom hogy erős testképzavara van a srácnak, vagy nem elégedett magával. ha izmosodni akarsz, ne így kezdj hozzá, mert ezek csak felfújt izmok lesznek, és egy doki ismerősöm valami olyat mondott hogy az egészségére is nagyon káros ha valaki állandóan fehérjét zabál -nem tudom már hogy értette, de nem akarok hülyeséget írni.
2011. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

A veséd tönkremegy rövid idő alatt.

Továbbá a fehérje sem épül be roboráló "hormonok" nélkül.


Amúgy meg mire mész a felpumpált izmaiddal, ha még megmozdulni sem bírsz tőlük, vagy csak azért hogy húúú meg hááá ha valaki rádnéz?


Majomnak érzed magad?


Inkább sportolj koksz nélkül, atletizálj, vagy fitneszezz, ezerszer többet érsz vele.

2011. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

...."ismerősöm valami olyat mondott hogy az egészségére is nagyon káros ha valaki állandóan fehérjét zabál -nem tudom már hogy értette, de nem akarok hülyeséget írni."


Ez akkora butaság, hogy orbitális. Minden amit eszel hús, zöldségféle, gabonafélék, gyümölcs, stb, aminósavakat tartalamaz. Vagy is magyarra fordítva fehérjét eszel ezekkel is.

2011. máj. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen, de ha CSAK azt zabál...
2011. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves kérdező! Zselatint NE egyél, pláne nem nagy mennyiségben.


Érdemes sok fehérjét fogyasztani, ha fiatal vagy, ha sokat sportolsz vagy fogyni szeretnél, a veséd nem fog kikészülni és az izmaid sem a fehérjétől nőnek. Aki pedig azt mondja, hogy a fehérje koksz, azt visszaültetném az iskolapadba biológia órára, mert láthatóan fogalma sincs arról hogy mit beszél.


A válasz a kérdésedre:

- halak, például tonhal (konzerv esetén a vízben tároltat vásárold, ne az olajosat - ha lehet)

- pulyka, csirke és egyéb húsok (vörös hússal csak mértékletesen!)

- tojás (sárgájával csak mértékletesen!)

- szójatermékek

- tejtermékek (cottage cheese, sovány túró, stb.)

- protein porok (lehetőleg kevert fehérje)

- zab


Ha lehet, akkor egyél változatosan, ne csinálj olyat, hogy csak proteinport iszol, mert az nem okés, az kiegészítés. Nem vagy űrhajós, szóval hajrá!

2011. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem akarok "kigyúrt állat lenni" inkább szálkásításra gondoltam és inkább az étrendemet szeretném megváltoztatni mint porokat vagy turmixokat venni. A fehérjére azért gondoltam mert úgy olvastam hogy sportolás után azt kell enni hogy az izmok fejlődhessenek.
2011. máj. 29. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!