Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy ideje szinte folyamatosan...

Egy ideje szinte folyamatosan éhes vagyok, hiába eszem, utána nemsokkal újra éhes leszek. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Talán túl sok egyszerű szénhidrátot eszel.
2011. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Az első válaszolónak van igaza: a fehér lisztből és cukorból készült ételek rövid időn belül megemelik az inzulinszintedet, ami ellen a szervezeted elkezd dolgozni, és rövid időn belül vészesen lecsökkent, ez pedig éhségérzeted okoz. Ha összetett szénhidrátokat eszel akkor nem lesz inzuliningadozásod, és 2-3 óránként leszel csak éhes. Megértem mit érzel, amíg én is fehér lisztes, cukros dolgokat ettem, én sem értettem miért vagyok fél óránként éhes, és miért korog a hasam. Mióta ezeket kiiktattam 4-5x eszem egy nap, és sose vagyok éhes, és a haskorgás is elmúlt.
2011. máj. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ezt tapasztalom, hogy mindig éhes vagyok, kb. 2 óránként. Átlagos táplálkozással, mert sajnos amit kipróbáltam, hogy lisztmentes legyen, ott majdnem éhen haltam,nem laktató egyáltalán, bár sokkal jobb volt az emésztésem és könnyebbnek éreztem magam. A kristálycukor megvonást is csak 5-6 napig bírom. Tehát nincs akaraterőm. És talán nem elég pörgős az életem, vagy viszonylag nyugodt. Ezt csak azért mondom, mert most volt 2 hét durván stresszes időszakom, és nem voltam éhes. De ehhez nagyon ideges voltam, mint még soha. És annyira furcsa volt... 2 hétig szépen egészségesen tudtam enni, zöldség, natúr dolgok, zsírmentes, csomó saláta, párolt hús, és annyira jó volt. Mert én amúgy ismerem a helyes és egészséges táplálkozást, és azt be is tartanám. De képtelen vagyok, mert folyton éhes vagyok!

Ezért szerintem akaraterő kell, ahhoz a 3-4 héthez, amíg átáll a szervezet a cukormentes, meg mondjuk minimális fehér lisztes étrendre. Mert az kezdetben jobban kivitelezhető. Persze egyéni különbségek is vannak.

2013. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
pajzsmirigy,terhesség,pánikbetegség..ugyanebben szenvedek
2013. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!