Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem szeretem a zöldségek...

Miért nem szeretem a zöldségeket és a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Nos, egy kicsit hosszú lesz szerintem... az a problémám, hogy egyszerűen csak (ahogy a kérdésben megírtam) utálom a gyümölcsöket és a zöldségeket! Egyszerűen irtózom tőlük! Nem értem, hogy mi bajom van, de amiket eddig megkóstoltam, nem ízlett! (Pl. narancs, banán, szilva...) Mindegyiktől irtóztam, alig ment le a torkomon. Anyu azt mondta, hogy a narancsnak finom íze van, és ezt gondolom is, de én egyszerűen ízetlennek, rossznak találtam. Már attól is meg vagyok lepődve, hogy még semmi bajom sincsen... Ha egyszer már összeestem volna, akkor meg se ijednék... de a szervezetem úgy látszik, hogy jól bírja, de talán csak azért, mert nagyon sok gyümölcslevet iszok. A tejet viszont teljes szívemből imádom. :) Minden nap legalább 4-5 pohárral iszok, nem tudok betelni tőle... tehát szeretnék tanácsokat kérni, hogy szerintetek hogyan tudnám megszeretni a gyümölcsöket és a zöldségeket, hogy ne legyek egészségtelen? Remélem, hogy segítetek, és kigúnyoló válaszokat ha lehet, mellőzzétek. Csak olyan válaszoljon, aki tudna segíteni rajtam. Köszönöm előre is! 13/L
2011. jún. 4. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána milyen gyümölcsben milyen vitaminok vannak, és azok mihez kellenek, mit javítanak.

Szedjél multivitamin tablettát mindennap, hogy pótold legalább. Amúgy remélem kinövöd majd egyszer.

2011. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti,hogy a mai gyümölcsöknek nincs olyan íze,mint régen,bár nincs összehasonlítási alapunk(nekem talán még van)figyi,a nyers zöldségben és gyümölcsben olyan életfontosságú enzimek vannak,amiket semmilyen főtt étellel vagy kenyérfélével(vagy a tejjel)nem tudsz megszerezni.A helyedben színes gyümölcskatonákat készítenék magamnak,az nagyon színes,és ha a szemednek tetszik a tested is jobban kívánja,vagy tegyél valamilyen gyümölcsjoghurtba gyümölcsöket...Végső esetben vegyél a boltban zöldség/gyümölcstablettákat,spirulina algát.Jók a vitaminkészítmények is,de azok egy-egy kiragadott vitamint tartalmaznak,szemben az ételek komplex(vitamin,enzimek stb)hatásával.
2011. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
...És tényleg kinövöd.A zöldségeknél nincs "fényesebb"étel.Ha többnyire azt eszem,sokkal könnyebbnek és vidámabbnak érzem magam.
2011. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
A gyerekek nagy része nem szereti a "zöldségeket, gyümölcsöket." Ez nem olyan nagy baj, mint ahogy gondolod. Viszont megpróbálhatod némelyiket turmix, vagy szürt lé formájában. Ha így megkedveled az ízét, előbb, utóbb a gyümölcsöt is meg fogod kedvelni. Nagyon fínom a málna, eper, ribizli, lecukrozva. Én mindenféle gyümölcsöt felaprítok ( körte, őszibarack, eper, avocadó, és lecukrozom őket, majd hagyom a hűtőben pár óráig. Szal próbálgasd. Fagyiba is szórhatsz apró gyümölcsdarabokat. stb
2011. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Rosszul nevelt anyád.
2011. jún. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

gyümölcsökre olvassz csokit, keverd őket piskótákba, sütikbe, pudingba, gofrit, palacsintát gyümölcsmártással edd

tegyél rá tejszínhabot

tejjel turmixold össze

gyümölcsleves

gyümölcsmártás főtt krumplival nagyon finom

mi a kedvenc kajád? pl milánói-akkor minél több paradicsom

pizza-paradicsomos-hagymás szósz, utána mehet kukorica, gomba, majd a tetejére megitn paradicsomkarika

husok rakottan bele tegyél zöldséget is pl fasírt-darálsz bele egy kis répát/céklát

kompótok, befőttek, lekvárok

2011. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Velem is pont ugyanez a helyzet, én se tudom mit csináljak. Én egy évvel öregebb vagyok.
2011. aug. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én 15 éves vagyok, és nekem is nagy szívfájdalmam hogy nem ízlenek a gyümölcsök és a zöldségek legjava uborka, paprika, káposzta ... sajnos akárhogy erőlködöm nem megy le a torkomon. nekem emiatt sajnos vashiányom is van úgyhogy tanácsolom hogy ellenőrizd ezt te is vérvétellel. ha van akkor egyél sok mákot diót. én vashiány miatt el szoktam ájulni menstruáció alatt. remélem nem veszed fel a gúnyos kommentárokat. nem a te hibád és ha nem megy ne erőltesd de igyál például supradynt mert tele van vitaminnal és nyomelemmel ami a zöldség gyümölcs hiányában ugye nem jut a szervezetedbe. szerintem kinőni nem fogod . 13 évesen már nem ugyanaz a "gyerekkor", nem hisztiből nem eszed meg hanem mert nem ugyanúgy érzékeled az izeket mint egy átlagos ember. van aki a gomba izét nem szereti van aki a húsokat. mi a gyümölcsöket. pótold mással . ennyi :)
2012. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Mindennap egyél meg egy gyümölcsöt vagy zöldséget.

Előbb-utóbb meg fogod szokni az ízüket.

2015. dec. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én imádom őket és utálom a tejet meg a húst
2017. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!