Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg lehetek cukorbeteg...

Tényleg lehetek cukorbeteg -idővel- ha nagyon sok csokit, fagyit, más édességeket eszem? 17/L

Figyelt kérdés
rengeteg édességet eszem az utóbbi időben és leginkább éjszaka. van hogy megeszek 2 tábla milkát is! (napközben nem nagyon eszem semmit leginkább csak gyümit). nem híztam kb max 2 kilót 5 hónap alatt de nem ez a lényeg. a családban többször előfordult már cukorbetegség és pár napja ettem reggel egy almát és nagyon elkezdtem szédülni tőle úgy éreztem hogy nem tudok felállni a buszon nagyon rossz volt. anyum szerint ha így folytatom teljesen felborul a vércukorszintem...igaz ez? cukorbeteg leszek?
2011. jún. 9. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
nem attól leszel cukorbeteg, hogyha sok cukrot eszel, bár az egészségtelen táplálkozás, elhízás hozzájárulhat.
2011. jún. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok sajnos,napi 4 szurival élek.Egyáltalán nem szerettem az édességet,és mégis az lettem már nagyon fiatalon.Férjem édességfüggő,3 tányér tömény cukros,kakaós tejbegríz,4-5 szelet süti,2 nagy tábla csoki után 4,8 a vércukra max.Nekem mindkét nagyszülőm cukorbeteg volt,Én is az lettem..Rettegtem tőle,ezért nem is ettem édességet.Nem ettől függ egyáltalán.Eheted Te mázsaszámra a tésztát,édességet,szénhidrátot,ha nincs benned hajlam,nem leszel cukros,de ha meg van benned a hajlam,akkor az leszel,bármennyire vigyázol is.Persze,az elhízásra nagyon figyelj oda,mert nagy mértékben szerepe van a cukorbetegség kialakulásában.De ha nem hízol el,"csupán"csak sok édességet eszel,nem leszel cukorbeteg.
2011. jún. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
sajnos előfordulhat h az leszel
2011. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet cukorbeteg minden további nélkül, de nem azért mert sok cukros ételt veszel magadhoz!
2011. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!