Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan, hogy 28 évig nem...

Van olyan, hogy 28 évig nem voltam allergiás valamilyen ételre és most az lettem? Mik a tünetek?

Figyelt kérdés
2008. febr. 21. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van ilyen. Bármikor kialakulhat. Hogy mi a tünet, személyenként, kajánként, stb. változó lehet.
2008. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is 25 éves lettem allergiás 5 éve,de nem ételre. Voltam legalább 6 allergia-vizsgálaton,nem tudni mitől van. Egész évben szenvedek.:(
2008. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Okozhat csalánkiütést (kis piros pettyek), hasmenést, felfúvódást, de akár fulladást, nehézlégzést is.


Ha valami ételre gyanakszol, akkor azt kerüld. És mindenképp menj kivizsgálásra.

2008. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

1976-tól szénanátha, mellette 1999-től ételallergiám is lett. Ki kell vizsgáltatni, hogy mire. (pl. Budai Irgalmasrendi Kórház Allergia Oszt.)

Fontos, mert így lehet kiszűrni melyik ételt kell elhagyni, hogy az állapot javuljon. Van allergia, és van intolerancia, sőt pollen-étel keresztallergia. Sok és változó tünete lehet. Szemkönnyezés, szájseb, -hólyag, orrfolyás, -dugulás, állandó levertség, ingerlékenység, viszketés, fejfájás, erős szívdobogás, testszerte vizenyő, vérnyomásesés, emésztési diszkomfortérzés, gyomorfájdalom, étvágytalanság, hajhullás, fizikai állapot romlása.

2008. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hajaj ! van bizony, még 60 éves korodra is :(((

nem nekem, de látom, tartósítószer allergia

2009. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!