Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Frissen diagnosztizált lisztér...

Frissen diagnosztizált lisztérzékeny vagyok, és sajnos még diétát nem kaptam majd jövőhéten. Aki lisztérzékeny azt mit visz például enni az iskolába? M. Sajnos fogalmam sincs h. Mit vigyek.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 4. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően a kalászos gabonák (búza, rozs, árpa) magjában lévő glutén okozza a bajt, ezt kell kerülni. Mivel a legtöbb liszt ebből készül, és liszt nagyon sok ételben található, nehéz a dolog.


Helyettük egyél rízst, kukoricát, ill. ezekből készült lisztet használjatok a főzéshez/sütéshez. A krumpli is fogyasztható. A husokkal, egyéb zöldségekkel, gyümölcsökkel, tejjel, tejtermékekkel sincs gond. Én pl. sajtot ennék almával tízóraira, az nagyon finom :)


Ajánlom figyelmedbe a www.liszterzekeny.hu oldalt, és a [link] linket.

2009. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ:)
2009. ápr. 4. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :)
2009. ápr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!