Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon vérszegény vagyok, mit...

Nagyon vérszegény vagyok, mit egyek?

Figyelt kérdés
16/L vagyok és tudom,hogy sok vörös húst kéne ennem,de nem szeretem! Én őszintén elég egészségesen eszek tehát nem hülyeségeket amik szemét kaják,de húsokból csak a csirkemellet eszem meg azt szeretem. De így nagyon is vérszegény vagyok /vashiányos/ nemtudom,hogy korrigálhatnám.
2011. júl. 27. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Máj, spenót, sóska telis- tele van vassal!!! Esteleg ihatsz vas tartalmú pezsgőtablettát!!!
2011. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*esetleg
2011. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kriszti83 ***** válasza:
Vastabletta? Ill. [link]
2011. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy mondjuk Béres csepp is jó C-vitaminnal.
2011. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milgamma N kapszulát szedj 3 Folsavat. Mellette a vastablettát is lehet szedni. Ha súlyos a vérszegénységed, B12 injekciót is kérhetsz.
2011. júl. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Spenót, sóska nem jó, csak tizedannyi vas van benne, mint ahogy a néphit tartja, és az oxálsav miatt nem szívódik fel rendesen. A fekete ribizli viszont sokkal jobb.
2011. júl. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha annyira vérszegény lennél, akkor kapnál egy receptet, kiváltanád a patikában, és azt szednéd.

Ha nem vagy annyira vérszegény, hogy szedned kelljen, akkor elég lesz a vény nélkül kapható változat, van a béresnek, drogériában van valami piros kis tasakos.

És pedig vörös hús és máj. A növényekben lévő vas szinte nem is tud felszívódni.

2011. júl. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kaptam is gyógyszert. anyukám kiváltotta,de gondoltam az sem árt ha olyan dolgokat eszek amiben van vas..
2011. júl. 29. 11:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért túlzásba ne vidd, a sok vas elég csúnya gondokat okoz, annál még az is jobb, ha vashiányos az ember. :S Szerintem szedd a gyógyszert, meg egyél mellette a szokásos módon. Aztán ha vége a kúrának, táplálkozz egészségesebben, vagy párhavonta szedj be egy doboz nem vényköteles vastablettát szintentartás végett.
2011. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
jójó, rendben köszi. akkor így nem aggódok:)
2011. júl. 30. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!