Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás vagyok? (lent)

Anorexiás vagyok? (lent)

Figyelt kérdés
Nem látom magam "dagadtnak" nem akarok fogyni sőt mindent megadnék 10 kilóért, de valahogy nem megy az evés,úgy tudom hogy az anorexia azt is jelenti hogy valaki kórosan sovány, nos én 185 cm/54 kg vagyok. (16/f)
2011. aug. 5. 14:54
 1/10 anonim válasza:
lehet, h genetikailag vagy ilyen vékony. ha van/volt vki a családodban hasonló testalakattal akkor mindenképp. anorexiás nem vagy, mert ők nem tudják magukról h azok. de ha nem volt ilyen a családban, akkor lehet h vmi belső szervi bajod van. de akkor menj el dokihoz.
2011. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nagyon sovány vagy!! Legalább 75 kg-nak kéne, hogy legyél. Bár szerintem nem vagy anorexiás. Nem örökölted mondjuk?
2011. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztosan nem vagy anorexiás! Az pszichiátriai betegség, nem testi.
2011. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy az. Ha nagyon zavar a súlyod, járj konditerembe, izmosodj picit.
2011. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Tessék ezzel az étrenddel pakolj egy kis súlyt magadra és iránya konditerem!

[link]

Ha ettől nem hízol olyan nem létezik!

2011. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kondizni nem mehetek, mert az izületeimnek nem tesz jót ilyen vékonyan..
2011. aug. 5. 15:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem vagy éppen dagadt, de ismerem a helyzetet magam is. Ha nincs semmiféle szervi bajod, ami ezt indokolná, akkor egyszerűen csak úgynevezett aszténiás alkat vagy (én is az vagyok): magas, vékony, alig vagy egyáltalán nem tud hízni, hosszú csontok, hosszú felsőtest stb.


Általában a családban előfordul több ilyen ember is (apuka, testvér, nagybácsi, nagyapa stb.), de van, amikor csak egy-egy emberen mutatkozik. Totál genetikai az eredete.


A magas-vékony embereknél az izületek valóban nagyon sérülékenyek (én is ezzel kínlódom sokat). Úszni tudsz? Az a legjobb rá.


Ha nincs semmi szervi okod, akkor ne aggódj a súlyod miatt. Egyél azt, és annyit, amennyi jól esik, és ne foglalkozz senkivel, aki gonoszkodó vagy "segítőkész" megjegyzéseket tesz rád. Éppen olyan normális egy sovány emberm, mint egy kövér, ha alkatilag kövér.


Ha nincs étvágyad, az a gond. Akkor ideje volna elballagni egy orvoshoz, kivizsgálásra.

2011. aug. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az anorexiások dagadtnak látják magukat, még akkor is, ha 30 kilóra lefogytak. Úgyhogy te nem vagy az.
2011. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valamit mozognod kéne, hogy legyen étvágyad....
2011. aug. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az anorexia nervosa nem kóros soványság, hanem kóros étvágytalanság, tehát anorexiás vagy...ha emellé dagadtnak látnád magadat, akkor testképzavar is társulna a betegséghez


sürgősen keresd fel a háziorvosodat segítségért

2011. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!