Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hol tudok ph 9. 0 vagy magasab...

Hol tudok ph 9. 0 vagy magasabb értékű lúgos ásványvizet venni?

Figyelt kérdés

Az interneten már minden oldalt megnéztem csak pár Magyar cég árul 9.0 ph-s lúgos ásványvizet, csak sajnos a kiszállítás többe kerülne mint maga az ásványvíz, és valahol bármennyire kerestem kiszállítást sem találtam.

Én budapesti vagyok és itt szeretnék valahol lúgos vizet venni, de hol?


2011. aug. 14. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
bioboltban érdeklődj
2011. aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen biobolt, fontos lenne hogy ne 600 forintba kerüljön fél liter :D
2011. aug. 14. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Én port vettem a gyógyszertárban.
2011. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mezei ásványvízbe/csapvízbe teszel tetszés szerint szódabikarbonát és már kész is a lúgos ásványvíz (a "biogyárban" is így csinálják). Csak azt nem tudom, hogy ennek mi értelme, mert a gyomorsavat közömbösíti és így emésztési gondokat okozhat, ill. elősegíti a baktériumok (különösen a Helicobacter pylorinak) a megtelepedését. A szervezetet pedig nem lehet ilyen módon "lúgosítani", mert vannak azok a fránya pufferrendszerek, amik fenntartják a vér élettani pH-ját.

Ha valakinek pedig szó szerint savasodik a vére, azt kórházban kell kezelni, de az ilyen ember elég rossz bőrben is van (és ilyenkor is a kiváltó okot kell megszüntetni elsősorban, például légzési elégtelenséget, vagy diabéteszes ketoacidózist).


Már 3 éve is szörnyülködtek az élettanászok és más hozzáértők ezen a lúgosítós áltudományos baromságon, de mindenki azt hitte, hogy ez is csak múló "hóbort" lesz, mint a többi Story-magazinos világmegváltó ötlet. De ezek szerint hatalmas biznisz lett a dologból, így már sok "biogurunak" anyagi érdeke is, hogy fenntartsa ezt az őrületet (a gyógyszergyárak is kapzsik, de ezek a sarlatánok még tőlük is 1000x pénzéhesebbek).

2011. aug. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
túl sok húst, kenyeret és egyéb dolgot eszek ami savas, és nagyon savas a gyomrom és a bőröm is elég rossz állapotban van, de örülök ennek a kommentnek.
2011. aug. 14. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha gyakran van gyomorégésed akkor savlekötőt kell felíratni, mert az ilyen lúgos vizek/szódabikarbonát csak ideig-óráig hatnak (amíg újra nem termelődik a gyomorsav), de nagyon magas a nátrium (vagy kalcium, magnézium, alumínium attól függően, hogy milyen sót használnak) tartalmuk, ami hosszútávon sok mellékhatást okozhat (a sótól függően: magas vérnyomás, hasmenés, székrekedés, még több sav termelődése).


Míg a H2-blokkolók (vannak más savcsökkentő készítmények is, de ezek a legelterjedtebbek) a savtermelést csökkentik, hosszabb a hatásuk és hosszú távon jobban tolerálja a szervezet őket, mint a lúgos sókat (de mint minden gyógyszernek, ezeknek is lehetnek mellékhatásaik).


Továbbá, ha komolyabbak a gyomorpanaszaid, akkor mindenképp keress fel egy gasztroenterológiai szakrendelést, ne az öngyógyítással próbálkozz.

2011. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
találtam a cba-ban 8.0 lúgos ásványvizet azt vettem jó fura íze van XD de jót tesz :D
2011. szept. 2. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!