Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hátgerincferdulésem van a...

Hátgerincferdulésem van a doki a korszetett ajanlotta fel eve hasznalom de en ugy vettem eszre ront az alapotomon mivel a az egyik csipom nagyon kialt es idaig nem volt kialva szerintetek lehetseges hogy rontott az alapotomon?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, ha rám hallgatsz akkor sokat járkálj mezítláb,és ússzál sokat, és menj vissza az orvoshoz ,vagy keres másik doki bácsit !Jobbulást!
2011. szept. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Az én történetem: mikor észrevették a ferdülésem 11 fokos volt és 14 éves voltam akkor - kaptam rá heti egy gyógytornát, romlott. Fél év múlva 18 lett- heti 2 torna és úszás heti 1szer. S újabb félév után még mindig romlott, jó sokat, 15 évesen 29 fokos volt mikor meg kaptam a korzettet. S emelték a tornát is ekkor heti 3-ra, ebből egyet otthon kellett hétvégén, megtanították, s maradt az úszás is. Fél évente kellett menni ellenőrzésre, s még korzettel is romlott egészen 35 fokig. Itt untam meg, csak félévig volt fűzőm. Mondtam minek hordanom ha nem segít. Bár kiírták az újat tán addig volt rajtam, míg hazavittük. (községben lakom s 20km a város)Helyette, bár 3 torna volt kiírva, bementem minden nap + hazamentem este is, egy nap volt úszás s ott maradtam az usziban óra után s még tornáztam, s erre rá hétvégén is, tehát minden nap kb 2 órát. S fél év múlva mikor visszamentünk, korzett nélkül, 35 fokból 28 lett. A doki lesett, rá volt a tornás papíromra írva, hogy nem viseltem a fűzőt, csak az volt az igazi döbbenet. Ki se írtak újat. Bár lelassult egy kicsit a folyamat, de 19 éves koromig letornáztam 12 fokig. Elismerem néha napján komoly akarat erő kellett, de amíg élek hálás leszek magamnak, hogy nem hallgattam az okosokra.

Nem mondom azt, hogy mindenki lehet ilyen szerencsés, de ha nem olyan nagy a görbület, lehet érdemesebb komoly tornával és úszással - az nagyon sokat segít - egy félévet korzett nélkül kipróbálni. De persze menj el dokihoz is. Lehet nem is romlott neked.

Lassan betöltöm a 25-t, de nem romlott sokat, szoktam önként s dalolva ellenőrzésre járni s még most is csak 15 fokos volt legutóbb, egyszer volt 20, de akkor hanyagoltam is.

Ezt azért írtam le neked, hátha erőt ad a tornához s az úszáshoz. Dolgozom, háztartás de így is kerítek rá időt, pl. este tv nézés közben.

Sok sikert!

2011. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi szépen:)
2011. szept. 7. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!