Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem eszem cukros-lisztes...

Nem eszem cukros-lisztes dolgokat, már évek óta, de se a család, se a barátok nem fogadnak el, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
10 éve életmódot váltottam, azóta sokkal jobb lett az életem, előtte finnyás, válogatós voltam, most már mindent megeszek, ha nincs benne liszt és cukor. Előtte 10 perc sportot sem bírtam, azóta túrázni járok. :) Finomított cukor és liszt helyett gabonákat, és gyümölcsöket eszem, szóval nem léphet fel valamilyen hiány a szervezetemben. A család meg a barátok viszont még mindig nagy hátrahúzó tényezők, még ma is megkapom a szöveget: "edd meg, még ha nem kell, meg utálok akkor is, nem illik leszedni ezt meg azt, mit szól majd Mari néni stb...", "beteg leszel", "ezt nem fogja sokáig elviselni a párod" (eddig elviselte de mind1, nem ezen múlik a párkapcsoltat, hanem sokkal mélyebb érzelmeken). A barátokkal kapcsolatban rájöttem, hogy igenis léteznek olyan személyek akiknek ez fel sem tűnik, sőt tisztelnek azért amit teszek, jönnek hozzám edzésben tanácsot kérni, de a régiek szinte még mindig ott vannak rosszindulatúskodni.
2011. szept. 10. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki rosszindulatúskodik, az nem a barátod.

A családoddal meg ne foglalkozz, ha nem készítenek olyat, amiből te is ehetsz, akkor ne egyél, ha hisztiznek, eljössz korábban, legfeljebb nem kell végigkínlódni minden családi ebédet.

A vendéglátás nem azt jelenti, hogy direkt ott b.ok ki a másikkal, ahol tudok, és minden erőmmel azon vagyok, csak azért is lisztet meg cukrot egyen, mert én úgyse tudnék így élni egy hétig se.


Nekem vega ismerősöm van, számomra teljesen természetes, hogy olyan ételt készítek, amiből ő is ehet, tehát se hús, se tojás nincs benne. Vagy két félét csinálok, vagy neki külön egy kisebb adagot, de volt olyan, hogy az egész menü hús és tojás mentes volt, mindenki olyat kapott.


Nekem az a célom, hogy akit megvendégelek, jól érezze magát és jól is lakjon. Kérdezz rá a családodnál, hogy ez náluk miért nem így működik?

2011. szept. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmit, fogadd el, h hülye a családod. Én anorexiából próbálok kijönni, és folyton tömnének. Nagy adagokkal, zsíros cuccokkal, sütikkel, merth "roborálunk". Használják a szót, de fogalmuk nincs, mit jelent, én meg elég sűrűn a mosdó felett kötök ki, merth "roborálnak".

Nem értik, h a túl zsírostól fáj a hasam, hányingerem lesz, ha túl sokat eszek.

2011. szept. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van/volt. Beletörődtek, bár néha furcsán néznek még mindig.
2011. szept. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van

egyszerűen ne foglalkozz vele azt kész

edd ami jólesik

2011. szept. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kút ***** válasza:

Jól teszed hogy így eszel. A sértéseket fel se vedd. Ha nem értik meg hogy te így érzed jól magad akkor az legyen az ő bajuk:)

7:58 as mond meg a családodnak hogy ne zsírral tömjenek mert abból nem tudsz annyit megenni hogy hírtelen felszedj pár kilót. Próbáld ki az olajos magvakat úgy mint kesudió mandula. Amellett hogy egy fél kilóban ( amit egy nap simán be lehet rágcsálni) 3000 kcal van még van tápértékük is( bár azok is biztos ültetvényről jönnek de hát ma már minden onnan jön). Emellett még segíthet ha szénhidrátdús kajákat eszel illetve ha sportolsz vmi

2011. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!