Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyre többet eszem, a cukortól...

Egyre többet eszem, a cukortól meg rosszul vagyok, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Huszonéves lány vagyok, pár hete egyre többet eszem. Sohasem tudok eleget enni. Régebben sosem jöttek rám falásrohamok, elég volt 1 szelet kenyér, most meg 3-4 szelet kenyérrel csak kezdek, utána pár tányér főtt étel, édesség, és még mindig ugyanolyan éhes vagyok, mint az elején. Viszont ha édességet eszem, kimondottan rosszul vagyok, pedig kívánom. Szédülök, émelygek, hányingerem van tőle, de csak ha édeset eszem.


Mi bajom lehet?


2011. szept. 20. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el endokrinológushoz, aki cukorterhelést csinál neked. Nekem ugyanezek a falásrohamok (nem is roham, szinte már egybefolyik és nagyon-nagyon nehéz uralkodni magamon) vannak. Inzulin rezisztenciám van.
2011. szept. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első jól mondja. Ha a laborjaid véletlen negatívak lesznek akkor lehet még candidád is.
2011. szept. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Legelőször a háziorvosodhoz menj el. Ő az, aki minden adatoddal, leleteddel rendelkezik, és ő tudja, melyik szakrendeléshez mi kell. Gyógyulj meg.

2011. szept. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 20. 23:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Candida gomba okozhat falásrohamokat és kívánja a cukrot amitől aztán még rosszabbul leszel:(Méregteleníts ha kívánod az édességet csapd be a testedet édesítővel és egészségesen próbálj meg táplálkozni de kenyeret egyél mert az is szénhidrát hanem zöldségeket!Hónapok,évek kellenek egy gomba "írtásáshoz" de igazából nem is az a cél hanem hogy egyensúlyba kerüljön a sav-bázis egyensúlyod ehhez pedig lúgos ételek kellenek a szénhidrátok pedig savas ételek!Aztán nyilván lelki okai is lehetnek az éhség rohamodnak vagy hogy édességet kívánsz ne is csodálkozz ha a sok szemét után szédülsz és hánynod kell nagyon gyakori probléma..Egyél egyézségesen,mozogj,pihenj,szórakozz!Probiotikumok,élőflórás joghurt kúra pár napig!
2011. szept. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Majdnem teljesen egyet értek az előzővel, de az édesítőket hagyd ki, mert ugyan az a hatása a hasnyálmirigyre mint a cukornak, csak ezt a dokik elfelejtik mondani, mellesleg rákkeltő hatásuk van. Két lehetséges természetes édesítő létezik, az egyik a Stewia, a másik a Xilit. Ezek nem roncsolják a hasnyálmirigyet, persze ezekből sem kell kilókat enni.

Azért vagy mindig éhes, mert értéktelen, egyszerű szénhidrátokat falsz mindig. Nincs bennük tápérték, rost, csak gyorsan felszívódó szénhidrát, amitől 20 perccel az étkezés után már újból éhes vagy.

Próbálj meg változtatni az étkezési szokásaidon, szép lassan hagyd el ezeket a fehér lisztből készült kajákat, és ha már sok zöldséget ettél, akkor ehetsz egy kevés teljesőrlésű lisztből készített valamilyen finomságot. Szedjél egy nagy dózisú multivitamint, és sok-sok C-vitamint még pluszban, ami hozzásegít elfelejteni az örökös éhséget. ( C-vitaminból kb. napi 3-4ezer mg.)

2011. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!