Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok még mindig...

Miért vagyok még mindig narancsbőrös?

Figyelt kérdés

Abba kellett időhiány miatt hagynom a tornázást. Nos gondoltam ,hogy míg ez nem lehetséges, addig helyesen táplálkozom. Fehér kenyeret sem eszem már. Csokit sem. Pizzát se eszek, mekis kajáról is leszoktam. Chipset is már több éve nem ettem.

Próbálok minél egészségesebben étkezni. Zöldségek, gyümölcsök. Sok víz(amennyi belém fér általában 3 L megy le egy nap de van amikor csak 2,5L )


A mozgás tudom szükséges lenne, de még nem kezdtem el. Egyrészt azért, mert most már nem tudom mi lenne a jó, hogy ne fogyjak. Mert nincs szükségem fogyásra, eddig sem kellett, vékony vagyok de még is narancsbőrös. Igaz nem látszik alaphelyzetben.


A másik az, hogy még talán híznom is kéne de hogy hízzak, mikor narancsbőrre is hajlamos vagyok. Nem vagyok mindennel tisztában,hogy mit hogyan kéne tennem. De közben a narancsbőrt is meg kéne szüntetnem. A ráadás még az, hogy mivel majd elszeretnék kezdeni sportolni valamit, visszérre hajlamos vagyok. Eddig csak pár kisebb hajszálér pattant ki (amikor tornáztam) gondolom a megerőltetés miatt (egyrészt). Szóval még erre is kéne valamilyen megoldás, hogy mikor majd elkezdek sportolni ne jöjjenek ki az erek . : S


Mit rontok el, hogy még mindig narancsbőrös vagyok?


Bocsi,hogy hosszú lett.


2011. okt. 5. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Narancsbőrnek leggyakoribb kiváltó oka a kötöszövet gyengesége, és ezt sem tornával, sem táplálkozással nem tudod befolyásolni. Részben örökletes tényező. Az viszont igaz, hogy mozgásszegény életmóddal, egészségtelen táplálkozással tovább rontható az egyébként is meglévő probléma. Javítani csak olyan mértékben tudsz, amennyiben ez utóbbiak fennállnak.

A szokásos cellulit elleni módszerek egyike sem jelent tökéletes megoldást, csak enyhíteni , késleltetni lehet.

Nemrégiben van elterjedőben egy újdonság, kollagén tartalmú étrendkiegészítő, vagy nem is tudom milyen kategória, lényeg az, talán ez hozhat az eddigieknél jobb eredményt, vagy ez is olyan "csodaszer" mint a többi?

2011. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Alapból egy idő után elgyengül a kötőszövet. főleg ha mozgásszegény az életmód.

De lehet erősíteni, csak megfelelően kell edzeni hozzá és táplálkozni.

Étrend kiegészítőket inkább nem alkalmaznám.

2011. okt. 5. 17:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Én azt tudom, hogy el lehet tüntetni teljesen. De ehhez is sok mindent kell csinálni. A zöld tea egyébként sokat segített abban, hogy halványuljon sokat belőle.
2011. okt. 5. 17:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Az viszont igaz, hogy a napi C-vitamin szükséglet a szervezetemnek nincsen meg..
2011. okt. 5. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nem hitetlenkedni akarok, de nekem halványan már tizen éves koromtól megjelent, pedig balettoztam, később művészi tornáztam. Igaz, most 5X felett is olyan enyhe, hogy sok 20 éves örülne, ha csak ennyije lenne, de ottvan, és ott volt már tini koromban is. Minden olyat kipróbáltam, ami nem kerül sokba, változást nem tapasztaltam.
2011. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!