Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet hogy attól ilyen "beteg"...

Lehet hogy attól ilyen "beteg" a hajam, hogy kevés fehérjét eszem?

Figyelt kérdés
Szinte alig eszem fehérjét, a vörös húsokat egyáltalán nem eszem, csirkét alkalmanként sajtot sem sokat. Joghurtot meg tejet mondjuk szoktam fogyasztani de ez minden, és most olvasom hogy ezekben a közhiedelemmel ellentétben nincs is sok fehérje. A hajam pedig nagyon rossz állapotban van szegény, és azt is olvastam hogy fehérjéből épül fel a haj. SZáraz és alig nő, mintha el lenne halva, nagyon vékonyszálú is. Mit javasoltok? Esetleg fehérjeporokat igyak?
2011. okt. 16. 02:09
 1/5 anonim ***** válasza:

egyél tojást, lencsét, gombát, borsót, babot, túrót, írót, kefírt, joghurtot, húst halat

zöldségeket, gyümölcsöket, teljes kiőrlésű gabonákat, zabpehely

2011. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább menj el vérvételre mint vaktában lövöldözni, ha tényleg semmit sem eszel a B12-szinteddel baj lehet.
2011. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én itt az oldalon olvastam valakitől, hogy a "a közhiedelemmel ellentétben nincs is sok fehérje benne".

Tudni pedig úgy tudom hiedelmek nélkül, hogy az egyik legnagyobb fehérjeforrás.

Amikor én nem nagyon ettem húst, nekem is borzasztóan nézett ki a hajam. Azután rendszeresen enni kezdtem, sokkal gyorsabban nőtt, kezelhetővé vált, és csak pozitív hatásokat éreztem magamon. A körmöm is gyorsabban nőtt, és nem töredezett annyira, mint máskor.

2011. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az étkezés részét nem tudom, de ami nekem nagyon-nagyon jót tett: E vitamin ampulla és A vitanim(ez csak cseppben kapható recept nélkül)utóbbiból kb. 20-25 csepp tojásban vagy fél deci olivaolajban.Nejlon a fejre, arra egy törölköző, 15-20 perc pihi, maj d lemosni.Inkább az olajat ajánlanám, mert a tojástól száraz tapintású lesz a haj.Ettől megállt pl. a hajhullásom.
2011. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi sem versenyezhet a ricinus olajból készült pakolással. Gyorsabban nő, és erősödik tőle a haj, és a szempilla is. Hetente egyszer alkalmazd amig el nem éred a kívánt eredményt. Töredezett hajnál napi hajvégápolásra is alkalmas.

Fontos, hogy a pakoláshoz melegen használd, ezt úgy is csinálhatod, hogy előbb felkened, majd hajszárítóval átmelegíted és törölközővel betekered. Minimum 40 percig legyen fenn. Egy probléma van vele, hogy nehéz lemosni, de ez ellen is van praktika: Az olajba keverj egy kevés sampont, de tényleg keveset.

2011. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!