Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1hete kiderült, hogy lisztérzé...

1hete kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok. Milyen ételeket, nassolni valókat vásárolhatok egy sima boltban is?

Figyelt kérdés

Igazából még nem vagyok teljesen tájékozott ebben a témában,és a direkt erre specializálódó kisebb boltok elég drágák:S

Hallottam,hogy egy hipermarketben vagy akár szupermarketben is lehet kapni gluténmentes dolgokat.

Arra lennék kíváncsi,hogy milyen márkájú termékek ezek,hogy a boltokban mégse töltsek órák hosszat amig találok valamit:S

nagy segítség lenne:)előre is köszönöm:)


2009. máj. 5. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzetben vagy tudom, mert nem olyan rég Nálam is ezt "diagnosztizálták", de aztán a szövettan mégis csak negatív lett.

Mind e mellett 2 hónap szigorú diétára voltam kényszerítve.

Jó lenne, ha ki tudnál fogni olyan boltot, ami ezeket az élelmi szereket forgalmazza, hiszen egy "normál" boltban nagyon nehéz a Te "betegségednek" megfelelő élelmiszert találni.

Nassolásra mindenképp olyan terméket válassz, mely kukorica keményítős pl. Sport szeret, de nyomokban tartalmazhat búzafehérjét, de saját tapasztalat, ezek nem okoztak problémát.

A NYOMOKBAN szó csak azért van, hogy tud, olyan gyártó soron készült, ahol talán-talán odaszállt egy kis búzafehérje a szomszédból.

A cégek ezzel magukat is védik, így mondhatják azt, hogy MI FELTÜNTETTÜK!

Figyelmesen el kell olvasnod mindenen az összetevőket.

A Pick szalámik szinte mindegyike fogyasztható, ami a pénztárcádat nem fogja kímélni az a kenyér.

Minden más viszonylag elfogadható árban van.

Sok puffasztott rizst egyél, megkenve lekvárral, mézzel, igen finom nasi.

Engem szinte ez tartott életben mert az itthon sütött kenyér nem ízlett, ami meg finom "bolti" méreg drága.

900 Ft 40 deka.

Vannak, nagyon jó panír "pótló" porok, na meg a levesekhez, főzelékekhez használt kukoricakeményítő egész finom ízt ad az ételnek.

Hát sok sikert, és kitartás!!!!!!

2009. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!