Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi miatt döntenétek úgy, hogy...

Mi miatt döntenétek úgy, hogy anorexiások lesztek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Tudod anorexiás nem lehetsz döntés alapján. Ez egy pszichikai betegség, téves önértékelés.

Úgy dönthetsz, hogy nem eszel, de ennek semmi köze a pszichés alapon nyugvó étvágytalansághoz, ami az anorexia.

2009. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
azt nem te döntöd el =(
2009. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem döntés kérdése. Egy anorexiás nem azt mondja, hogy holnaptól anorexiás leszek. Lassan elindulnak a lejtőn, és nem úgy kezdődik, hogy kapásból anorexiás lesz valaki.


Ha arra vonatkozik a kérdés, hogy mitől kezdenék bele egy drasztikus diétába annak ellenére, hogy nincs rajtam nagy súlyfelesleg, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy nincs ami rávegyen arra, hogy ne egyek holnaptól azért, mert van rajtam pár plusz kilo. Tény, hogy közelebb állnék a mai kor ideáljához (a piszkafa modellekhez), ha leadnék a hasamról pár kilót, de engem nem zavar. Ha valakinek nem kellek, mert van egy kis pocakom, hát így járt, nem tudja, hogy milyen jó nőt szalasztott el. Szóval lehet, hogy túl beképzelt vagyok, vagy túl erős személyiség, de egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy ne egyek semmit azért, mert mások vékonyak.

2009. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia pszichés betegség,testképzavar.

Nem döntés kérdése. A beteg nem nincs tisztában azzal sem, hogy súlyos beteg, sem a pszichés zavart, sem a testi leépülést nem érzékeli.

2009. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha meguntam az életem, már nem akarok gyereket, viszont lassan és csontsoványként akarnék meghalni, akkor valószínűleg így döntenék...
2009. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha meg akarnám büntetni magamat.
2009. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem döntünk úgy, hogy holnaptól anorexiások leszünk. Egyszerűen csak tükörbe nézünk és nem akarunk ilyenek maradni, ezért nem eszünk, ill. fokozatosan csökkentjük az adagjainkat..
2009. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%
Ha lecsökkenne az IQ-m nullára, akkor minden bizonnyal könnyen megeshetne, hogy így döntenék.
2009. jún. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ez nem döntés kérdése , hanem egy lelki eredetű betegség.

nagyon nehéz felgyógyulni belőle, én 2 év után se vagyok teljesen jól.senkinek nem kívánom az elmúlt időszakot amit végigszenvedtünk a családommal, barátaimmal a gyógyulásomért

2009. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 4,5 év után sem mondhatom azt, hogy meggyógyultam. :S

Én se kívánom senkinek, komolyan...

És ahogy a többiek is írták, nem döntés kérdése, mert ez egy B E T E G S É G !

2010. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!