Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ex anorexiások! Hogyan sikerül...

Ex anorexiások! Hogyan sikerült kilábalnotok ebből a betegségből?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 19:44
 1/4 habibi ***** válasza:
100%
anyukám volt anorexiás, menzesze sem volt miatta talán egy évig. (Emiatt sokáig nem tudott teherbe esni, meg is kellett őt műteni.) kórházba került és ott felhízlalták őt. Azóta mindig odafigyel, hogy megfelelő mennyiséget egyen és engem is óv attól, amelyen ő már átesett. azt mondta szörnyű volt.
2011. ápr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem lehet szerintem kijelenteni,hogy ki lehet lábalni az anorexiából,max tünetmentességet elérni.

Esetleg Te is hasonló problémában szenvedsz?

Ha gondolod,és 1-2 bátorító szóra vágynál,akkor nyugodtan írj!Talán tudok pár hasznos tanácsot adni ebben a témakörben!

2011. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
76%
szerintem ez főképp lelki dolog szóval érdemes pszichológussal vagy valakivel is beszélni róla, senki nem lesz anorexiás csak úgy
2011. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 N.Balu ***** válasza:
76%

Az anorexia általában egy komoly önértékelési válság tünete.


A csontsoványságot favorizáló 'divat' is kiválthatja, főleg tini korban. De húszon túliaknál inkább csak egy találomra kiválasztott stratégia, amit a személyiség vet be a test ellen, hogy a test vonzóbbnak tűnjön.


A legjobb gyógymód erre, ha az anorexiás beteg megtanulja kedvelni a saját testét. Logikusan gondolkodva, nincs is választása, hiszen abban a testben él, ami jutott. Háború a saját test ellen: ez egy bizarr gondolat.

2011. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!