Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A karotin (A vitamin) úgy...

A karotin (A vitamin) úgy tudom zsírban oldódik, ha pár répát megeszek naponta, akkor mennyi idő alatt szívódik fel a karotin, és mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
kezdjük ott, hogy az A.vitamin retinol, ez csak a provitaminja.
2009. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a karotinon van a hangsúly, egyébként neten úgy olvastam.... a barnaság a fontos, nos mennyi idő alatt szívódik fel, és mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből? Valamivel lehetne tartósítani a hatását, vagy gyorsítani a pigment termelődést?

Már kezd kicsit sárgulni a bőröm és ettől jobban le is barnul a napon, eddig hófehér voltam, nem is barnultam, de le se égtem. A lényeget, ha kérhetem. Köszönöm a válaszokat!

2009. máj. 8. 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ürül ki, mivel zsírban oldódik. Ha nincs a szervezetednek a-vitaminra szüksége, akkor raktároz. Ha megint kell, akkor előveszi.
2009. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A béta karotin az A vitamin elővitaminja.Vízben oldódik tehát a felesleg kiürül.A karotinból csak annyi alukul át

A vitaminná amennyire éppen szükség van.

Viszont az A vitamint tényleg túl lehet adagolni.

Ezért jobb béta karotint használni.

2012. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!