Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A puffasztott rizs jobb mint...

A puffasztott rizs jobb mint a kenyér? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
arra gondoltam kenyér helyett pufi rizst ennék,mert érzem,hogy a kenyér hízlal,nehéz,megül a belemben,szóval nem túl jó.
2011. nov. 15. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokan erre a célra használják, én személy szerint inkább Abonettet vagy barna kenyeret eszem.
2011. nov. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy a baj azzal van mindig, ha valamit túlzásba viszünk. A kenyér ilyen, pontosítva az amiből az van. A nem teljes kiőrlésű búzaliszt. Ezt esszük koncentráltan, részben, nyomokban. Csoda, hogy "megül" bennünk? Minden, amivel helyettesíteni lehet, az jó, mivel kiváltja azt a terhelést, amit a szervezetünk gyermekkora óta kap.

Ez a "kulcsa" egyébként a paleolit diétának/étkezésnek is. Persze ez csak az én véleményem.

2011. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kenyér egy kicsit korábbi találmány, mint a puffasztott rizs.

Táplálóbb, nélkülözhetetlenebb.

2011. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 15. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:

A paleolit diétát ismerem, vannak előnyei és hátrányai is. Nekem a szervezetem egy idő után hiányolta a gabonaféléket. Én azon az elven vagyok, hogy ha igyekszünk helyes módon étkezni amiben van elég zöldség, gyümi, hús, hüvelyes, némi gabona az jó. Az ősember is evett "gabonát", csak akkor azt még nem így hívták.

Az emberi fogazat NEM húsevő. De most nem ez a kérdés. Valóban a kenyér minősége adja meg a választ. A teljes kiörlésű, adalékanyag mentes, kovásszal készült kenyér nem megterhelő a szervezetnek. Persze, napi 2-3 szelettel kalkulálva. Ha sokat eszel, akkor nyilván más a hatás. Ha sok paradicsomot eszel, a hasmenés garanntált. Vagyis mindent csak ésszel. Ha jól esik a pufi nyugodtan eheted.

2011. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. nov. 17. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!