Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandó puffadás? Mitől?

Állandó puffadás? Mitől?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikor kezdődött és miért, de nem 1-2 napja észlelem az állandó puffadást. Kb. csak reggel normális méretű a hasam, amint iszok egy pohár vizet, vagy megeszem a reggelim már akkora a hasam mint egy 6 hónapos kismamáé... annyira idegesítő már.

Szép vékony alkatom van amúgy, de ez a puffadás elveszi a kedvemet a csinos ruháktól is, inkább bő derekú felsőket veszek fel, hogy ne látszódjon.

Az még fontos lehet, hogy végbél gyulladásom van a lehető legenyhébb fajtája (proctitis ulcerosa), ez vérzéssel jár, bár jelenleg szedek rá gyógyszert de mivel úgy látom aktív szakaszban van, így megint vérzik.

El fogok menni a gasztroenterológushoz, aki a tükrözésem után elmondta, hogy mit kell tennem a betegségem kiújulásának elkerülésére, de addig is kérlek titeket, ha tudtok segítsetek hogy mi lehet ez, mit tehetek ellene, mennyire veszélyes?:(


Köszönöm a válaszokat!


20N


2011. nov. 16. 20:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
most gondolkoztam, hogy kb mikor kezdődhetett...pontos dátumra nem emlékszem, de valami 1-2 éve kezdődhetett az egész. A betegségem is kb 2 éve kezdődhetett, lehet ez attóL?
2011. nov. 16. 20:39
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyulladásos bélbetegségek gyakran járnak a bél baktériumflórájának megváltozásával. Ez önmagában is magyarázhatja a puffadásos panaszokat. Jó ötlet elmenni a gasztroenterológushoz, ő tudna választ adni arra, hogy milyen készítmény (pl. valamelyik fajta probiotikum) lenne biztonságos és hatékony ebben az állapotban.
2011. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos hogy lehet összefüggés a betegség és a puffadás közt. Próbáld meg a probiotikumokat pl:Lactiv, nekem ez segített megszüntetni a puffadást. Van egy olyan hogy Pankreoflat, puffadásra, emésztő enzimeket tartalmaz, vény nélküli, de nem tudom mit szedsz.
2011. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok.

Salofalk tablettát szedek, napi 3 szemet kell bevennem. Most nézem ez is okozhat puffadást....lehet, hogy a betegség miatti puffadás és a gyógyszer miatti össze adódik és azért nézek ki úgy mint egy terhes nő:( Annyira rossz, behúzott hassal kell közlekednem.....elegem van belőle.

2011. nov. 16. 21:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is puffadok már vagy 1 hónapja. Bár én fiú vagyok, de mégis idegesít, hogy olyan mintha sörhasam lenne, főleg hogy nagyon vékony vagyok. Neked nincs székrekedésed, vagy lassú anyagcseréd? Hány naponta kakilsz? Ja, és nekem is picit véres a székletem általában. Én is megjártam a gesztroenterológust 2éve, akkor kezdődött. Kivizsgáltak és enyhe vastagbélgyulladást mondtak, ami igaz is mert ott náha fájdogál. A puffadás nálam nem folyamatos, a nyáron nem is volt. Mostmeg olyan mintha a hideg, sz*r idő is közrejátszana, mert ősszel nagyon kiújul nálam. Én is sokat ülök egyébként, ami a végbélnek nem jó sajnos. 30F
2011. nov. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Há, a görögdinnye has nekem is ismerős :) Pedig alapjáraton világ életemben tök vékony voltam, aztán egyszercsak azt vettem észre, hogy amint iszok/eszek bármit is azonnal elkezdek puffadni. Egy ideig én is bő felsőket hordtam, de hát ugye ez nem lehet végleges megoldás... Na mindegy, a lényeg: én végül Oxytarmot kezdtem el szedni, ez egy természetes alapanyagokból álló étrendkiegészítő, emésztőrendszeri problémákra, és komolyan mondom, hogy pár nap alatt már érezni lehetett a hatását. Két hónapig szedtem, utána rendben volt minden, aztán kb. fél évvel később megint elkezdtem egy kaszáspókhoz hasonlítani, akkor megint szedtem két hónapig, és azóta megint minden oké :) Szóval esetleg kipróbálhatod ezt is, vagy olvass utána, hátha neked is beválik :) (Egyébként azt hiszem kúra szerűen kell szedni x ideig, de nem tudom pontosan meddig... sorry)
2011. nov. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

01:13-as!


Egyáltalán nincs székrekedésem, sőt, van, hogy napi kétszer is elmegyek wc-re ilyen ügyben. Pont ezért vagyok olyan vékony én is, hogy nagyon meglátszódik a puffadás, ezért is bosszant annyira mert amúgy szép alakom lenne. Eddig figyeltem, hátha valami ételtől puffadok, de úgy istenigazából bármit megeszek/megiszok egyből puffadok. Nem fáj a hasam, sokszor még feszítő érzést sem érzek...egyszerűen csak nagy lesz.

Te milyen gyógyszert szedsz a gyulladásodra? És ez mennyire használ neked?

Mert én szedem ezt a salofalk-ot, persze, használt is valamennyit, de ha erős szakaszban van a betegségem akkor vérzik megint és gennyedzik:S

2011. nov. 17. 10:07
 8/13 A kérdező kommentje:

01:47-es!


Nagyon köszönöm a válaszod, lehet, hogy pont te fogsz ezzel segíteni! Meg fogom kérdezni a dokit, hogy szedhetném-e ezt a szert a gyulladásra kapott gyógyszeremmel. Én már esküszöm bármit megteszek, csak eltűnjön:D Neked amúgy nincs semmi ilyen bélproblémád, csak úgy magától puffadt a hasad?



Jajj az előzőnek elfelejtettem írni, hogy jobbulást!

2011. nov. 17. 10:10
 9/13 anonim ***** válasza:

01:13-as vagyok.


Köszi, neked is jobbulást!

Nem szedek gyógyszert, pedig írt fel annó a doki. Viszont azt nem a gyulladásra adta, hanem az emésztésre. Ugyanis erős gyomorsavam volt amit egy antibiotikum okozott, és hazavágta a bélflórám is. Szóval az egész bajom pont a gyógyszerek okozhatták szerintem. Most figyelek mit eszem, persze a lehetőségeimhez mérten, viszont egyenlőre nem sokat javultam. Plusz szorongó, stresszes is lettem, ami megintcsak ront a helyzeten. Amit most próbálok, hogy naponta megiszom fél liter probiotikus kefírt és figyelem mi lesz. Ha semmi, akkor jöhet valamilyen bogyó.

2011. nov. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

01:13-as!


Köszi:-)

Milyen gyógyszert írt fel neked a doki, ha nem vagyok túl indiszkrét? Én félnék nem bevenni az enyémet, mert így is még gyógyszerrel is, jelenleg vérzik, és hát néha úgy van székelési ingerem, hogy csak 1-2 csepp hígabb széklet távozik...bele se merek gondolni, mi lenne ha nem szedném. Plusz nekem is van valami szorongásos hülyeségem, mert bárhová indulok, mielőtt elindulnék rám jön a székelési inger, és van, hogy 5x is elmegyek wcre mielőtt elindulnék....és ez meg ugye megint nem tesz jót a gyulladásnak mert érzem, hogy fáj is. Úgy tudom ennek az a neve, hogy a végbél pszichés irritációja. Neked is ez van?


Kérlek, ha javulást észlelsz a kefírtől írd meg nekem, mert akkor én is szívesen kipróbálnám! Tényleg, már bármit...

2011. nov. 18. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!