Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért lettem rosszul ezektől...

Miért lettem rosszul ezektől az élelmiszerektől (szédülés)? Van ezekben valamilyen összetevő, ami vmilyen betegség esetén rosszullétet okoz?

Figyelt kérdés

Egyik: ezerédes folyékony édesítőszer fruktózzal - ez a neve, és h felnőttek egy nap max 100 cseppet (5 ml) használhatnak belőle. 10 csepp 1 kockacukornak felel meg. És a múltkor ittam teát, 2 pohárnyit, de 10-20 cseppnél többet 100% h nem tettem bele (de még ez is túlzás.) De azon az estén nagyon rosszul lettem, erősen szédülni kezdtem, a mellkasomon nyomást éreztem, remegtem.

Összetevők: ivóvíz, édesítőszerek (Na-ciklamát, Na-szacharinát), fruktóz, sűrítő anyag (propán -1,2 - diol), étkezési sav (citromsav), tartósítószer (K-szorbát)


Másik: S-budget lemon energiaszegény citrom ízű szénsavas üdítőital édesítőszerrel

Már elmúlt a múltkori rosszullétem, és vettem ilyet, megint rosszul lettem (bár nem annyira erősen mint múltkor)

Összetevők: víz, szén-dioxid, étkezési sav, citromsav, aroma, savanyúságot szabályozó anyag, nátrium-citrát, édesítőszerek:ciklaminsav és Na, ill. Ca-sói, K-aceszulfám, aszppartam (fenil-alanin forrást tartalmaz), szacharin és Na-,K-ill.Ca-sói.


Vettem be fájdalomcsíllapót, és most reggelre jobban lettem, de akkor is mitől van ez??? eddig soha nem volt ilyen. Remélem tud valaki segíteni.


2011. nov. 20. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán nem kéne az a nyavajás édesítőszert tömni magadba, mert még a cukornál is rosszabb. Úgy felborítja a glükózháztartást mint annak a rendje.
2011. nov. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

már találtam is ide vonatkozó cikkeket (lehet bennük valami):


[link]

[link]


:(((

2011. nov. 20. 09:04
 3/6 A kérdező kommentje:
nem tömtem magamba egyáltalán, eddig semmi bajom sem volt
2011. nov. 20. 09:05
 4/6 A kérdező kommentje:
2011. nov. 20. 09:32
 5/6 A kérdező kommentje:
2011. nov. 20. 09:42
 6/6 A kérdező kommentje:
2011. nov. 20. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!