Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedésre megoldás? (nem...

Székrekedésre megoldás? (nem csak terhesség alatt)

Figyelt kérdés
Nagyon sok fórumot elolvastam, nagyon sok mindent kipróbáltam a szilvalekvárra meleg víztől a hashajtóig. Vastagbél tágulatom van, másfél hetente van székletem nagy kínok közt, már 8 évesen kórházban voltam vele. A terhesség alatt persze csak rosszabb lett, és sajnos a kórház sem maradt ki belőle. Eleve nem eszem, csak teljes kiőrlésű dolgokat, fehéret nem. Napi 3 l vizet iszom, sok gyümölcs, stb. Sokszor megmosolyogtam azokat az embereket, akik a fórumokon felháborodottan írták, hogy egyek 1 kiló gyümölcsöt, vagy igyak egy pohár bort, esetleg csípős paprikát... Mert az tuti segít. Aki hasonló cipőben jár, az sajnos tudja, hogy ezek már édes kevesek nekünk. Nekem egyetlen dolog vált be: homeopátia (hydrastis), mellette napi legalább 2 evőkanál lenmag + a 3 l víz. (A víz muszáj, különben bedagad a mag a bélbe) A mag akár egészben, akár őrölve, én joghurtba szoktam belekeverni.Ezt a fórumot nem kérdésnek szántam, hanem mert láttam, hogy sajnos sok nőnek okoz ez problémát. Aki már végképp nem tudja, mit próbáljon ki, szerintem próbálja ki ezt is. Nagyon remélem, hogy másnak is beválik, és másnak is megkönnyíti az életét!
2011. nov. 27. 13:17
 1/3 anonim válasza:
Napi egy kávés kanálnyi parafin olajat próbáltad már?
2011. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen :( Én már szerintem mindent kipróbáltam.

De jöhetnek a megoldások, kinek mi vált be, hátha másnak segít :)

2011. dec. 1. 08:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Véletlen bukkantam a kérdésedbe. Én is állandó székrekedéstől, puffadástól szenvedek, és kipróbálom a módszeredet, mert ahogy Te is, én is már mindent bevetettem, de csak ideig óráig hat. Hashajtót meg elvből nem szedek. Erről a mikrorostos hummel gélről hallottál, vagy próbáltad esetleg?:

http://www.youtube.com/watch?v=d_tAMjPDt5w


Neked kialakult valami komolyabb, betegség(bélgyulladás) is a hosszantartó székrekedéstől?


Kérdést is tettem fel itt erről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__2536813..

2012. jan. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!