Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Káros/megterhelő lehet a...

Káros/megterhelő lehet a szervezetnek ha sok vitamint túladagolok?

Figyelt kérdés
pl: dupla/tripla annyi folsav kerül a szervezetembe a különbőző vitaminoktól, multivitamint szedek, mellé meg vasat, calciumot stb.. ami már van a multivitamin tablettában.
2011. nov. 29. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Persze!!!a vitaminokat is túl lehet adagolni,kivéve a C vitamint!!!!!! jól rongálja a májat!
2011. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Virág6 ***** válasza:
8%
A c vitamintól,a vesekövet lehet kapni,ha túladagolják.Persze a többi vitamin túladagolása is veszélyes.az A,D,E,K vitamin,központi idegrendszer megbetegedéséhez vezet.Egyes nyomelemek túladagolása befolyásolhatja más anyagok felszívódását. Pl. a magas cink-bevitel csökkentheti, vagy akár gátolhatja is a vas és a réz felszívódását, ennek hatására gyengül az immunrendszer, szívelégtelenséget és vérszegénységet okoz.
2011. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Igazából semmi bajod nem lesz a vitaminoktól. de nem értem miért nem szedsz egy olyan készítményt ami a megfelelő arányban tartalmazza a valóban szükséges adagot amit gyógyszertárban nem fogsz megkapni. Ha mondjuk csak egy fajta vitamint szedsz akkor lehet az hogy mondjuk egy másik vitamin nem tud olyan jól felszívódni a szervezetedben. ezért érdemes a vitaminokat úgy szedni hogy legyen benne mindegyikből megfelelő adag mert akkor egymásra kedvező hatással vannak. Olyan meg hogy vitamin túladagolás nincsen. Ez nem valami gyógyszer amit túl lehet adagolni. A C vitamin sem okoz vese követ :D :D te jó isten szegény Szent-györgyi Albert ha ezt hallaná. Szent-Györgyi Albert naponta minimum 1 gramm c vitamin fogyasztását javasolta ami ahhoz elég hogy legalább a minimális adagot megkapja a szervezet. Még egy idézet Szent-Györgyitől:

A vitamin akkor okoz betegséget ha nem esszük meg. Szerintem azért ő tudott egy két dolgot a vitaminokról főleg a c vitaminról nem véletlen kapott Nobel díjat.

2011. nov. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A DEKA vitaminok, amik raktározódnak a szervezetedben, a többiből, ha több jut be, kipisiled. Nem hiszem, hogy káros.

De már csak anyagi szempontból is érdemes megfontolni, hogy csak egyféle vitamint szedj, és az legyen jó minőségű, amiben minden benne van.

2011. nov. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha vény nélküli készítményeket szedsz, akkor attól nem hiszem, hogy bajod van. Ezek nem erősek és nem szívódnk fel olyan könnyen. Vannak receptre kapható vitaminkészítmények is, azokkal viszont vigyázni kell.
2011. nov. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem azért ő tudott egy két dolgot a vitaminokról főleg a c vitaminról nem véletlen kapott Nobel díjat."


A Nobel díjat azért kapta, mert ő fedezte fel. Ne misztifikáljunk egyetlen tekintélyt.

nem létezik olyan anyag, amit ne lehetne túladagolni, ha máshogy nem, hát ha megeszel egy kilót csak megárt.


A C- vitamin és a vesekő kapcsolata valóban vitatott (más mellékhatások viszont igazolást nyertek), de már az, hogy egyáltalán felmerült is azt jelzi, hogy ehhez a kérdéshez nem lehet ennyire egyszerűen közelíteni.

2011. nov. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ejj szegény kecskék akik a saját szervezetükben előállítanak nap mint nap több grammnyi c vitamint és még mellette sok sok zöldet esznek amiben szintén c vitamin is van. Már biztos sok vesekövet kapott. Szerintem ha a c vitamin vesekövet okozna akkor egy nyulat kutyát vagy bármely olyan állatot ami képes a saját szervezetében előállítani a c vitamint és még külső forrásból is vesz magához, akkor úgy kéne ezeket elképzelni hogy van egy kb autó méretű vesekő és annak a tetején van egy kicsi nyúl mondjuk :D
2011. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Te kecske vagy?
2011. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én nem de szerinted neki miért nincs vese köve? de egyébként ha te ennyire félsz a vitaminoktól akkor te ne egyél de ha nem vagy képes utána nézni dolgoknak akkor legalább hülyeségeket ne írjál másoknak.
2011. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem én használtam Szent-Györgyi Albertet, mint az egyetlen mérvadó tekintélyt a kérdésben.


Azt sem én állítottam, hogy a C-vitamin vesekövet okoz.

2011. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!