Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kell helyesen táplálkoz...

Hogyan kell helyesen táplálkozni, hogy mindenféle vitamin, zsírsav, stb, amire szüksége van a szervezetnek bekerüljön a szervezetembe?

Figyelt kérdés

Illetve, azokat az anyagokat amelyeket étellel nem lehet bevinni, milyen táplálékkiegészítővel vihetném be? Melyek ezek az anyagot?


Akár linket is küldhettek! Köszönöm előre is!!


2011. dec. 3. 18:36
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Jah és azt hozzá kell tennem, hogy ezek közül nekem perpill a legfontosabb hogy az agyam "működjön" megfelelően!
2011. dec. 3. 18:39
 2/22 anonim ***** válasza:
26%
Vitamin szedés csak savtalanítás után hatásos. Olvas a sastalanításról.
2011. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Egyél mindent változatosan. Tejtermék,húsok,tojás,sok gyümölcs,zöldség. A táplálék kiegészítőket felejtsd el. Sok bennük a felesleges adalékanyag.
2011. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod akkor szerintem kerüld el a cukrot. Ezzel már sokat teszel az egészségedért tudsz helyette pl: mézet steviát fogyasztani. A finomított dolgokat mint pl a fehér liszt sem egészséges. A fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű kenyér. A fehér hántolt rizs helyett barna hántolatlan rizst. Szénsavas üdítőket szintén kerüld el. Zacskós leves és olyan kaják amikhez csak forró vizet kell adni azokat se használd szerintem. Egyél jó sok gyümölcsöt zöldséget próbálj változatosan étkezni a fent említettek mellőzésével és még szedjél mellé egy jó minőségű multivitamint ami ténylegesen tartalmazza azt a vitamin mennyiséget ami jóval nagyobb mint amit a gyógyszeripar javasol. ja és gyógyszertárban nem fogsz ilyen készítményt kapni. A vitaminokon kívül még ott van a fehérje és a szénhidrát is amik hozzátartoznak az egészséges táplálkozáshoz.

Még annyit hogy a mai silány minőségű ételekkel nem igazán lehet megoldani hogy a szervezeted megkapja a szükséges tápanyagokat.

Én vitaminból a Lenkei félét szedem már 4 éve és nekem nagyon is bevált.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A cukrot miért kell elkerülni? Cukor=szacharóz, szacharóz=glükóz+fruktóz, glükóz=energia


Mellesleg szénhidrát=sok glükóz, ami szintén energia :D


egyébként köszönöm :D

2011. dec. 3. 20:27
 6/22 anonim ***** válasza:

a cukorról azt kell tudni hogy fontos vitaminokat és ásványi anyagokat von el a szervezettől. ez azért van főleg mert ahogy finomítják a cukrot úgy elvész belőle az összes vitamin és ásványi anyag és így megmarad egy értéktelen vacak amivel a szervezeted nem tud mit kezdeni.

Az igaz hogy a cukor is szénhidrát de nem venném egy kalap alá pl a teljes kiőrlésű dolgokban lévő szénhidráttal mert ég és föld a kettő.

Egyébként ajánlom neked William Dufty Cukor Blues című könyvét valamint Hans-Ulrich Grimm a leves hazudik című könyvét amiben te is látni fogod mi is az a cukor. Ja és a cukor még azért is káros mert ugye az inzulinszintet is megbolondítja elég rendesen.

2011. dec. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Konkrétan a kenyér is cukor, mivel keményítő van benne nagyrészt, az pedig egy poliszacharid, amit pedig a nyál, a hasnyál, és a vékonybélnedvben lévő enzimek bontanak le glükózra, ami ugye maga a cukor. A cukornak meg semmi köze nincs a vitaminokhoz, ebben biztos vagyok. A vitaminok azok anyagcseretermékek jórészt, legalábbis amiről tudok, pl B és K vitamint a bélbaktériumok termelnek, ezért is adnak probiotikumot antibiotikum kúra után, mert ezek a baktériumok elpusztulnak.
2011. dec. 3. 20:45
 8/22 A kérdező kommentje:
Persze tartósan magas glükóz szint nem szerencsés a cukorbetegség miatt azt tudom persze, de attól még nagyon nagy szüksége van a szervezetnek a cukorra.
2011. dec. 3. 20:47
 9/22 anonim ***** válasza:
de a cukor vitamint von el a szervezettől :D annyi köze van a vitaminhoz. Ma már mindenben van szinte cukor de a finomított cukor akkor is káros.
2011. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nah meg azért tényleg egészségesebb gyümölcsöket enni, mert van benne vitamin is a cukor mellett, de attól még szimplán kristálycukron is el lehet lenni rövidebb ideig (amíg a minőségi éhezés be nem következik).
2011. dec. 3. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!