Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida. Mennyire tartjátok...

Candida. Mennyire tartjátok be a diétát? és miféle diétát követtek?

Figyelt kérdés

Utána néztem több oldalon is,mindig eltér valahol.Az egyik azt írja zöldséget ,gyümölcsöt.A másik nem szabad répát,nem szabad cukorborsot,2-3 hétig nem szabad gyümölcsöt,a másik helyen szabad.írja a rizst,másik helyen csak a barna rizst.Nem szabad élesztös termékeket,akkor az üzleti rozskenyérben miért van élesztö?

Nem szabad a fehér lisztet,de a teljes kiörlésü lisztben is benne van a fehér liszt .Csak azért mert mindenestöl van a buza benne,esetleg egy kis színezékkel?Volt ahol a graham kenyeret is mértékkel írták.

állítolag a tul sok állati fehérje fogyasztásátol is kialakulhat,akkor hogy-hogy szárnyas féléket lehet?

Meg a tojás egyik helyen lehet,másikon meg nem?


2011. dec. 7. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elején tényleg nem lehet gyümit enni. Húst és tejterméket is csak heti 1-2-szer. Barna rizst lehet, fehéret nem. Teljes kiőrl. lisztet lehet, de mértékkel, napi 1 szelet kenyér erejéig kb., meg esetleg főzelékbe.

A tk. liszt tök más, mint a fehér, több benne a rost, más az egész. Ha színezékes, fehér liszttel kevert, akkor az nem teljes kiőrl. Ez a kenyérre is vonatkozik.

Élesztőt nem lehet enni, mert gomba. Kizárólag élesztőmentes kenyeret lehet enni. (Lipóti árul ilyet.) Az élesztős kenyereket nem candida-diétázóknak találták ki. Tojást lehet enni, mértékkel.


Alapvetően a cukor és a széndhidrát kerülendő, minden, amit cukorrá bont a szervezet (vagy ilyesmi...)

Nyírfacukrot használhatsz mértékkel. Mézet nem.

Alkohol tilos.


El kell dönteni, hogy vagy 100%-ban betartod, vagy nem. Ha nem, akkor felesleges kínoznod magad, mert nem lesz hatásos, mindig kezdheted elölről.


De amúgy is még a dokik sem tudják, hogy hatásos-e a diéta. Azt mondják, a gyógyszeres kezelés a leghatékonyabb.


Láttam gyógynövényboltban candida teát is, de nem ismerem.

2011. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mostanra már találtam olyat is ,ami tiltja már a krumplit is.

Volt ahol azt is írták,hogy az orvosi gyogyszerek se jok.

Szerintem ,akkor éhen kell halni,mert,hogy ahány oldalba bele néztem az mind eltér.Még a répa is agyon csapta a burgonyát,a wiki könyv a többi könyvet,szerintem egyik se ért hozzá,ugy ahogy kéne.Akkor most miféle diétát kéne betartani?Az éhezöset?Mire a cigány lova is megszokta,hogy nem kap enni,addigra meg döglött.

2011. dec. 7. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:

GreenTea


"A Candida-gomba természetellenes elszaporodását kivétel nélkül az immunrendszer meggyengülése okozza."


Na ott kezdődik a dolog, hogy ha elég vitamint fogyasztasz, akkor az immunrendszered nem tud ennyire legyengülni. Ne haragudjatok, de ezt akkora kamunak és pénzlehúzásnak tartom, hogy ilyet rég láttam.

Nem vagyok túlzottan tájékozott candida témában, de amit az elmúlt 10 percben olvastam róla, az egy vicc!

Szerintem ha valaki ilyen étrendet folytat, mint amit "candida-diéta" néven ajánlanak, annak nem csak az immunrendszere fog tovább gyengülni...

Kezdj el normális diétát vagy étrendet követni és ne az orvosokat kérdezd táplálkozásról...

2011. dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!