Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudok én diétásat...

Nuszifüleknuszifüle kérdése:

Hogyan tudok én diétásat enni, úgy hogy a többieknek ne kopjon fel az álluk? Tudnátok nekem ebben segíteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék leadni legalább 20 kg. De az a bajom, hogy a családom többi tagjának nincs szüksége fogyásra, és nem szeretnék több félét főzni, ha van valakinek valamilyen recept ötlete várnám a megoldásokat.
2011. dec. 8. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Kevesebbet veszel azokból a dolgokból, amibe sok a kalória ;)
2011. dec. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell többfélét főzni, szinte mindent el lehet készíteni diétásan. Szoktasd rá őket a sovány húsokra, halra, ne főzz nagyon zsírosan, olajosan. Rántás helyett inkább habard az ételeket (teljes kiőrlésű lisztekkel finomliszt helyett), amit lehet (pl. főzelékeket) sűrítsd saját magával (vagyis egy marék zöldséget kiveszel belőle, pürésíted, és azzal sűríted a főzeléket). Fehér kenyér helyett vegyél teljes kiőrlésűt. Kerüld a fehér cukrot. Helyette inkább használj minimális édesítőszert vagy nyírfacukrot.

Szóval főleg a fehér cukrot és a finomlisztet kerüld, illetve helyettesítsd, így sikeresebb lesz a fogyás, és a család többi tagja is egészségesebben fog étkezni.

2011. dec. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia.

A diéta lényege, hogy került azt amiben finomliszt és cukor van (még a legkisebb mennyiségben is, tehát ha boltban vásárolsz akkor se azt nézd, h light, hanem az apróbetűt.Ha ezek szerepelnek benne, nem jó).

Meg természetesen a bő zsíradék stb sem tesz jót.

Minden ételt el lehet készíteni diétásan, nyugi, akinek normál súlya van nem fog fogyni tőle, csak egészségesebb táplálékhoz jut.

Cukor helyett édesítő, liszt helyett pl zabpehely máris jobb.Nekem mikor szülés után kezdtem el diétázni (Szintén 20 kg-t fogytam) már egy idő után az egész család ezt ette és nem is tűnt fel nekik, aztán megmondtam, h egyébkét diétás és semmi panasz nem volt.De ha írsz pár ételt amit gyakrabban főzöl, szerettek, stb szívesen adok tanácsot hogy lehet diétásan elkészíteni.

2011. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Itt sok finom receptet találsz:

[link]


Ez elsősorban cukorbetegeknek készült oldal, de az egészségesen étkezni vágyóknak is nagy segítség.

2011. dec. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Az igazság az, hogy már egy ideje Zepter edényben készítek minden, hogy egyáltalán ne kelljen semmilyen zsiradékot használnom illetve a húsok mellé köretként párolt zöldséget vagy friss salátát eszem. De nem ez eddig nem vezetett eredményre. :( A férjem és az apukám nagyon szereti a hagyományos ételeket (én szeretem az újításokat) és sok konfliktus ebből adódik, ezt próbálom a Zepteres edénnyel kiküszöbölni.

Igaz a cukrot még nem cseréltem le édesítőre, de arról már annyi rosszat hallottam, illetve szerintem van egy kis mellékíze. Mit lehetne helyette használni?

2011. dec. 8. 12:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Helyes édesítőt kell választani.Sok a tévhit velük kapcsolatban.A cukor sokkal ártalmasabb a legtöbb édesítőnél, de ez örök vita tárgya.A lényeg, ha fogyni akarsz és egészségesen élni, hagyd el.Van sokféle édesítő már ami nem okoz semmi gondot és mellékíze sincs vagy nem olyan durva.Ráadásul gondolom nem egész nap cukros, édes ételeket ennél,alkalmanként meg kibírod azt a kis mellékízt, ha olcsóbbat választasz.A legjobb szerintem a Xilit, teljesen természetes, cukorízű, csak drága.De nekem pl sokáig kitart, nem vagyok édességfüggő:)

Sok fehérje fogyasztása ajánlott és kevés szénhidrát, abból is a jó, lassan felszívódó, alacsony glikémiás indexűek max du 3 körülig.Kis mozgás sem árt meg:)

Ami minden mennyiségben mehet azok pl sovány húsok, csirkemell, pulykamell, hal, sovány túró, chottage cheese, tonhal, tojás, ilyesmik és sok-sok zöldség.

2011. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na és persze rengeteg folyadék, ha lehet szénsavmentes víz, vagy zöldtea, jót tesz az anyagcserének is.Úgy számold diétánál, hogy napi 1 liter 20 kg-ra.Én 55 kg vagyok, tehát napi kb 3 liter a minimum amit megiszok.
2011. dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként (hú de sok kommentet írok már) arra gondoltam, h ti mikor szoktatok együtt enni?pl van lehetőségetek minden nap együtt ebédelni vagy csak hétvégén?

mert neked napi kb 5ször kellene enned és a reggeli, tízórai, uzsonna, vacsora az általában nem főtt étel, tehát ehetsz külön is vagy mást.Ebédre meg könnyen kiküszöbölheted a gondot.a férjem is szereti pl a zsírosabb húsokat, meg nagyokat enni, újabban meg inkább ő kért meg h ne főzzek neki külön.Sokszor megesett h eléraktam pl a pörköltet nokedlivel magamnak meg főztem külön és inkább azt kívánta meg, abból evett volna, így szépen magától állt át a normális, egészséges kajákra:) Ritkán kíván meg mást akkor vagy az van h elkészítem ugyanazt diétásan és ugyanolyan finom vagy én olyankor egyszerűen mást eszek.Ki lehet bírni azokon a ritka alkalmakon.Nem is kell tudnia a családnak első körben h amit esznek az diétás és hidd el észre se veszik.De mondom ha priviben írsz nekem ételeket amiket szerettek nagyon szívesen "megreformálom" neked, és receptötleteim, édességötleteim is vannak amik finomak, egészségesek és fogyni fogsz tőle.

2011. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2011. dec. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!