Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak, hogy fogyjak?

Mit csináljak, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy a BMI szerint túlsúlyos vagyok, de nem értem hogy hol. Kézilabdázok 11 éve, szoktam járni gyúrni is, még is van egy kis felesleg, de nem érzem annyinak, hogy ilyen nehéz legyek miatta. Engem nem különben zavar, a vércukrom is 4,8 (azért ennyi, mert Roaccutan-t szedek és a doktornőm aztmondta hogy az növelheti a vércukrot) a koleszterinem pedig 2,8 szóval még az is alacsony (2 hete voltam vérvételen). Még is 105kg társul a 190cm-es magasságomhoz. Széles vagyok, szélesebb mint az osztálytársaim, de elférek egy ajtóban azért :) Édesanyám sok kalciumot meg csonterősítőket szedett mikor terhes volt velem, mert a nőgyógyásza azt mondta hogy "elvonom tőle a kalciumot", kb 150grammal nehezebben is születtem mint az átlag (kb 3870 gramm lehettem, nem tudom pontosan mennyi). Most 18 éves vagyok, idén végzek gimnáziumban, de jó lenne leadni kb 8-10 kg-ot, mert azért még is elrettentő az az 1 mázsa amikor mondom (ha el kéne osztanom az izom-háj arányt, akkor úgy 80% izom, 10% háj lennék szerintem). Ötletek? Nem szoktam sűrűn gyorséttermekbe járni, kb. havonta 1x ha úgy adja a kedvem haverokkal elmegyünk, de rendesen szoktam étkezni, 6 óra után maximum nagyon könnyű kajákat. Ötletek?
2011. dec. 28. 19:04
 1/1 anonimalkoholista ***** válasza:
Én egy nyár alatt úgy adtam le 25 kilót, hogy annyit csináltam, hogy minden este futottam. Nem sokat, eleinte kb. 1,5 km-ert, aztán minden héten egy kicsit többet, a végén már simán ment 5km is. Közben a kajára egyáltalán nem figyeltem oda, elég volt a mindennapi mozgás. A lényeg a kitartás, és nem azt mondani, hogy ma nem érek rá, volt amikor pl. éjfélkor mentem el futni, mert csak akkor volt rá időm, de nem maradt ki egyetlen nap sem. Így szerintem neked is lemenni pillanatok alatt az a 8-10 kiló.
2012. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!