Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Emésztést segítő ételek?

Emésztést segítő ételek?

Figyelt kérdés
Elég kényes az emésztésem, enyhe IBS gyanús a dolog, ami miatt normálisabban kéne ennem. Sokszor van székrekedésem, máskor meg hasmenésem, és hasgörcs, netán égés. Tényleg nem valami jó dolog. Tudtok olyan ételeket, melytől az emésztés jobb lesz?

2012. jan. 3. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

GreenTea


Nem értek az ibs-hez, de talán emésztőenzimekkel lehet kicsit segíteni a dolgon. Az ananász pl tartalmaz bromelaint. Ez segíti az emésztést. Lehet különböző táplálékkiegészítőket is venni, amiknek hasznát vehetnéd.

Ilyen termékek az Enzyme Complex és a Bromelain.

[link]

[link]

2012. jan. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez ugyan nem étel, hanem étrendkiegészítő, viszont nekem ez vált be az emésztőrendszeri problémáimra. A neve Oxytarm, és évente egy három hónapos kúra javasolt, bár ismerek olyat is, aki rendeszeresen szedi. Én mindenesetre 3 hónapig szedtem, és azóta lényegesen jobban érzem magam a bőrömben, de valószínűleg én is meg fogom ismételni ezt a kúrát még egyszer.
2012. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!