Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Táplálékkiegészítő fehérjék...

Táplálékkiegészítő fehérjék károsak vagy nem?

Figyelt kérdés
Már nem tudom mit higgyek. Eljárok minden nap kondimba és azt mondta az edző, hogy fehérjéből épül az izom és nem tudok napi 1 kiló húst megenni akkor kell vennem táplálékkiegészítő fehérjét. Persze az edző azt mondja, hogy nem káros, de egy csomó helyen meg azt mondják mennyire káros, meg, hogy valaki ilyet szedett aztán kórházban volt 1 hónapig és leeresztettek az izmai, meg ilyen rémtörténeteket hallottam. na akkor most mivan? Káros vagy nem?
2012. jan. 15. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Mutasd már meg azt a csomó helyet, ahol mondják, hogy káros meg hogy kórházban volt egy hónapig ezektől plz... Van egy olyan sanda gyanúm, hogy azok abszolúte nem a táplálékkiegészítőkről szólnak, hanem valami egészen másról.
2012. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

GreenTea


Nem káros. A rémtörténeteket pedig a balf@szok terjesztik.

2012. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ez egy nagyon érdekes téma, én is régóta filózok ezen

3 hónapja kezdtem el járni (16f), először én is olyanokat hallottam hogy csak felfújódok korán meghalok stb...

aztán valahogy vettem haverommal fehérjeport, aztán elkezdtem kutakodni a neten, illetve itt is tettem fel kérdést (sport,mozgás-egyélb kérdések), és linkeltek olyan oldalakat ahol leírják miért jó

viszont 1 héttel ezelőtt biosz órán ugyanez a téma volt; megkérdezte mtanárnőtől hogy káros-e a fehérje, erre azt válaszolta: nem csak a fehérjének kell magasnak lennie, hanem ezzel együtt a szénhidrátnak, a vitaminoknak stb...

hidd el, nagyon sok olyan hülye ember van akik azt se tudják eszik-e vagy isszák, mondogatják hogy ilyen szar meg olyan szar, de az ilyen emberekkel szóba se állj;honnan tudják hogy káros? nagy biológusok vagy mi? van valami érvük azon kívül hogy "mert."? kérdezd meg tőlük

[link]

olvasd el, mutasd meg azoknak a hülyéknek is akik azt se tudják miről van szó

2012. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az előző vagyok:

A táplálkozás ebben a sportban alapvető a fentebb felvázolt metódus szerint. A testépítők tápláléka jó minőségű, feldolgozatlan, természetes élelmiszerekből áll, amelyek tápértékét (fehérje, szénhidrát és zsírtartalmát stb.) pontosan beállítják.


A legfontosabb tápanyag források:

makrotápanyagok:


fehérje: csirkemell, pulykamell, marhahús, hal, sovány túró, tojás


szénhidrát: rizs, főtt krumpli, zabpehely, teljes kiőrlésű tészta, zöldség, hüvelyesek


zsír: lenmagolaj, olívaolaj, mct

mikrotápanyagok:


vitaminok ás ásványi anyagok: komplex táplálékkiegészítők


A testépítő sportolók az összes tápanyagforrásból az átlagemberhez képest sokkal többet fogyasztanak.


Táplálékkiegészítők: a táplálékkiegészítők koncentrált tápanyagok, kapszulás vagy por kiszerelésben. A közhiedelemmel ellentétben nem károsak és semmi különös vagy illegális nincs bennük: sima élelmiszeripari készítmények. Segítségükkel egyszerűbben lehet nagy mennyiségű tápanyagot bevinni, ugyanis emésztésük egyszerű és semmi felesleges anyagot nem tartalmaznak, tehát célirányosan azt a tápanyagot adják amire éppen szükség van.


A táplálékkiegészítőknek számos előnye van: ár, könnyű elkészíthetőség, gyorsabb felszívódás, könnyebb fogyaszthatóság (100g fehérjeport jóval könnyebb és gyorsabb meginni mint megenni fél kiló húst) – azonban mindezen tulajdonságok ellenére "csak" kiegészítők, nem pótolják az étrendet, ezekre alapozni nem lehet, csak bizonyos mértékben kiegészíteni a tápanyagbevitelt.


(Kivételt képeznek ez alól a vitamin- és ásványi anyag-kiegészítők és némely speciális tápanyagok amelyeket megfelelő mennyiségben lehetetlen hagyományos módon bevinni, de semmiképpen sem a fehérjék illetve szénhidrátok.)

2012. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!