Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 17 éves, vékony srác vagyok,...

17 éves, vékony srác vagyok, cukorbeteg. Pár hete elkezdtem kondizni és komolyan gondolom, de nem hiszem hogy tudok hízni. Szedhetek cukorbetegen valamiféle tömegnövelőt?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Első tipusú cukorbeteg vagy és mindennél fontosabb, hogy diétázz. Semmiféle tömegnövelőt, izomerő fejlesztőt ne szedj, mert rosszat teszel magadnak! A szokásos diéta mellett edzz nyugodtan, de semmit ne szedj, ha nem akarsz rosszabb állapotba kerülni. Betegséged - éppen fiatal korod miatt - komolyan veendő!
2009. máj. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

konzultalj szakorvossal, de az orvosis egyetemista tudasom alapjan azt tanacsolnam h ne. a szteroidok, tomegnovelok amugyis karosak az egesz szervezetre. gyors eredmeny erheto el veluk, de nem tartosak, amint abbahagyod a gyurast lelohadnak az izmaid es inkabb kover es lottyedt leszel, mint izmos es vonzo. ugyh en semmikepp nem tanacsolom.

a feherjedusabb dieta lehet h megoldas, kerdezz ra.

tomegnovelo szerek nelkul is nagyon szep eredmenyeket erhetsz el es a szep, aranyos, sportos izomzat sokkal szebb mint a dagadt, macsos.

2009. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
elozo vk. meg annyit hozzatennek h az jo ha vekony vagy, mivel a zsirreteg az izmok fole rakodik le. igy eltakarhatjak a fejlettebb izomzatot is. vszont ha sovany vagy, hamarabb fog latszani az eredmeny es szep, szalkas izmaid lesznek.
2009. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elöttem szólokhoz. Én mint gyógytornász is azt tanácsolom, hogy ne!

Az edzést is egyeztesd az orvosoddal vagy valamilyen hozzáértő szakemberrel, esetleg dietetikussal konzultálj arról, hogy milyen étrendi változásokat vezethetsz be a kondizás mellett.

2009. máj. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben :) nagyon köszönöm, meggyőztetek!

Énis gondoltam hogy nem lenne okos dolog, de akkor mostmár biztosan mellőzöm.

2009. máj. 29. 15:50
 6/7 anonim válasza:

Nem teljesen értek egyet az előttem szólókkal.

A tömegnövelő az koncentrált élelmiszer, nem "instant izom" ahogy azt mindenki gondolja. Olyat nyugodtan szedhetsz, rendes kaja, csak könnyebb elfogyasztani (és gyorsabban is megy), semmi bajod nem lesz tőle. Vagy már a sima étel is káros?

Viszont Én a helyedben (mivel cukorbeteg vagy) csak fehérjepótlókat szednék. pl. 100% Whey Protein. Edzés után ajánlott beszedni belőle, de erről akárhol olvashatsz.

Szteroidokat viszont hanyagold!

2009. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy kicsit több inzulint adj magadnak.
2011. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!