Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék izmosodni, felszed...

Hogy tudnék izmosodni, felszedni pár kilót?

Figyelt kérdés
16 éves srác vagyok, nagyon vékony. Szeretnék elsősorban egy kicsit hízni, izmosodni. Mik a legjobb lépések, hogyan kezdjem el?
2009. máj. 31. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne a klasszikus konditerembe járással próbálkozz, mert attól megizmosodsz ugyan, de ha egy rövid időre is abbahagyod az izmaid eltűnnek, no meg nem épp a legegészségesebb. A portok közül ajánlanám a biciklizést, mert növeli az állóképességed és a combod, a hátsód és a vádlid is sokkal erősebb lesz tőle. A futás és az úszás is nagyon egészséges tud lenni, de arra figyelj, hogy jó cipőben fuss és semmiképp se betonon, vagy aszfalton, mert az többet árt, mint használ! Ha mozogsz, sportolsz valamit, akkor annak csak úgy van értelme, ha minden nap csinálod, mert különben nem rakódik rád izom. Esetleg jó lenne, ha lenne a sulidban valamilyen sportolási lehetőség pl: kosár, foci stb... mert társaságban mozogsz, jól érzed magad és az is átmozgat. Szóval csak a sok mozgást tudom ajánlani, mert az izom= hús, vagyis felszedsz tőle.

Sok sikert!

2009. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
amit az előző válaszoló írt az baromság. ha izmot akarsz akkor konditerem! persze, hogyha abbahagyod összemész, de ha abbahagyod a biciklizést az állóképességed is visszafejlődik! ha abbahagyod az úszást az állóképességed is visszajfelődik! és ezekben a sportokban nem is az izom a lényeg hanem az állóképesség. kb 2 deka izmot tudsz velük felszedni és kész. Amúgy azt azért megnézném, valaki olyan nagyon hamar megizmosodik akár kondizással is. végülis csak minden 200méteren lehet egy konditermet látni ami azt jelenti,h valószínűleg rengeteg ember is jár ilyen helyekre és mégis kimegyek az utcára nem azt látom,h minden 10. ember aki szembejön velem olyan fúdeizmos. Sőt furcsamód a konditermekben az emberek 90%-a sem úgy néz ki mint aki fúdeizmos lenne.
2009. jún. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves Elöző!

Nem írtam egy szóval sem, hogy nem lehet több izmot felszedni a konditeremtől, mint a biciklitől vagy a futástól, csak annyit, hogy a konditermet nem ajánlom. A családomban mindenki sportoló volt és a konditerem után hiába nézel ki jól, a lehető legegészségtelenebb dolog amit a testeddel sport címszó alatt tehetsz. Sanos az emelgetések nagyon könnyen okozhatnak gerincsérvet, mert nem természetes mozgások, sajnos a családban is van rá példa. ( A sógorom rendszeres kondizó volt, most már gerincsérve van és már rendes mozgásokat se tud nagyon végezni, jól el is hízott). Mindemellett a konditeremnek rengeteg más káros hatása is lehet sajnos. Ha érdekel részletesebben akkor írj, majd megírom neked. s igazad van, hogy lépten- nyomon konditermekbe botlik az ember, de ez nem azért van, mert ezek a legegészségesebb sportcentrumok, hanem mert a mai rohnó világban az embereknek nincs idejük másra, mert a konditerem már akkor is izmokat csinál, ha heti 3X1 órára beugrassz, gyorsan végzel, nem kell különösebb drága sportfelszerelés hozzá és bárhol találsz a lakhelyedhez közelében egy konditermet. Sajnálom, ha megbántottalak ezzel, nem ez volt a célom, tudom én, hogy a kondi a legegyszerűbb. És ne hidd éb se vagyok jobb, én sehova se járok sportolni, az se jobb, csak a kérdezőnek reális képet próbáltam festeni a lehetőségeiről. Valószínűleg idősebb korára úgyse lesz ideje kondin kívül máshova eljárni, most 16 éves, én is megbántam, hogy 16 évesen nem jártam valami csapatsportra. Szerintem ő ráér még a kondival, főleg a ha tényleg olyan vékony, ahogy mondja és valószínűleg még növésben van, úgyhogy plána valami természetes mozgást érdemes keresnie, mint a talajon futás, vagy az úszás, mert az nem csak a testét izmosítja meg, hanem az egész szervezetét és állóképességét és a csontokat sem roncsolja. Sok sikert!

2009. jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hát tény és való hogyha vki nem ésszel csinálja a konditermi edzést annak baja lesz. A gerincsérv elég gyakori probléma, de azt azért hozzátenném, hogy minden sportban elszenvedett sérülés az ember saját hülyesége vagy tudatlansága miatt van. Nekem is volt olyan problémám, hogy 1 évig fájt a derekam minden mozdulat során az is az én hülyeségem volt, de itt közrejátszott egy értelmes TF-en végzett személyi edző komoly tanácsai is. Amit otthagytam a búsba azt a palit elmúlott minden fájdalmam és szépen egészségesen, lassan de biztosan alakulgatok. én pl régen vízilabdáztam nálunk a csapatban kb minden 3ik srácnak 15-16 évesen már volt szalagműtétje mert versenyhelyzetben ugyebár senkit nem érdekel semmi csak a nyerés. a kondizásban ha az embernek helyén van a feje akkor nem lehet semmi baja. Minden mozgás olyan pályán történik amit az izületek engednek és azoknak is a legkényelmesebb vonalán kell kivitelezni. Plussz ez a sport ad egy olyat az embernek ami hiányzik a fiatalokból eléggé mégpedig a rendszert az életben. Aki edzeni jár az elöbb utóbb megtanulja a kajálás helyes menetét mikor mit hogyan kell enni. Egy focista általában a tehetségéből él vagy akármien más tömegsport. Hétvégén megvan a meccs nyernek vesztenek utána elmennek bulizni inni mert az ő teljesítményüket egy hétvégi ivás nem befolyásolja a tudásuk vagy a tehetetségük megmarad. Aki viszont kondizik egy piálással akár egy hónapi munkáját kárba tudja tenni feleslegesen. Mondjuk 16 évesen a kondizást a legjobb elkezdeni hamar nem lesz látszata az biztos, de 20-21éves korodra ha kitartasz és folyamatosan csinálod úgy fogsz kinézni, hogy be*****. Mondjuk heti 2-3 könnyed futó edzés nem ártana mellé.
2009. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát hallod, a legelső komment úgy baromság ahogy van! ha hízni akarsz nehogy elkezdj futni meg ienek mert attól fogysz! uramisten, most komolyan gondolta ezt a legelső kommentelő? nézz már végig a futóbajnokokon az olimpián pl.! mienek? mint az ujjam! szóval ennyit arról h a futástól kilókat szedsz fel!hülyeség!

a súlyzózás meg a konditerem az egyedüli, amitől tényleg izom rakódik rád! azt persze elfelejtették mondani, h nem csak úgy van ám a gyúrás sem h elkezdesz súlyokat emelgetni! megkvöetel egy nagyon is szigorú étrendet és marha sokat kell enni! edzés után közvetlenül! és 1 napig pihentetni kell az izmot edzés után mindig, mert akkor nő!

és nemtom mien az életviteled, de próbálj egészségesen élni! ha pl. cigizel akkor sürgősen hagyd abba, gyorsítja az anyagcserét és ha erős dohányos vagy akkor vékony is maradsz, szóval szokj le róla! És még rengeteg elsőre hülyeségnek tűnő dolog van!

Pl. ne igyál! Ha be akarsz rugni nagyon akkor max 1 hónapba egyszer, de semmi több!

2009. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Felhívnám a figyelmed arra, hogy az izom= hús!!!!! Tudom mivel elég komoly anatómiai hátterem van az egyetem miatt... Az atléták pedig eleve azért néznek ki úgy ahogy, mert ilyen a testalkatuk. Én is atlétizáltam, és nem túlzok 15 kilóval voltam több mint most és messze nem voltam ilyen fogpiszkáló. Persze, hogy a túlsúllyal küszködőket fogyasztja a futás, mert a hájréteget elégeti és átalakul izommá.

Mielőtt elkezdesz tanácsokat osztogatni, hogy "te jó ég a futás fogyaszt" tanulj egy kis biológiát, vagy iratkozz be az orvosira, majd ott megtanítják hogyan működik a saját tested...bocsi, ha kiábrándítottalak.

2009. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem ábránditottál ki, én elismerem h igazad lehet ha tanultad, de azt akkoris tartom, hogyha hízni szerete meg felszedni pár kilót a súlyemelés akkoris hatékonyabb
2009. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ok, lehet, h látszatra hatékonyabb, csak én inkább a természetes mozgás híve vagyok... Persze lehet bármilyen sportot túlzásba vinni, úgy a futást, vagy az úszást is és azoktól is lehet komoly baja az embernek, csak a kondizásnál sajnos nagyon sok "állat" edző van és tönkreteszi a szorgalmas tanítványok csontozatát. Szóval én leginkább annak vagyok a híve, hogy mindent mértékkel és a versenysportot sem szeretem. Jó persze nézni jó, de ma már a versenysportolók többsége előbb meghal, mint egy átlag ember. Egy szó mint száz, táplálkozz egészségesen, ne koplalj, mindig kiegyensúlyozottan egyél és mozogj, sportolj, hogy megizmosodj, de csak szép fokozatosan építgesd a tested! Sok sikert!
2009. jún. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!