Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az étrendről? Anorexia kezdete?

Figyelt kérdés
Egy napom lassan ebből áll: délelőtt az iskolában egy pici szendvics, ebédlőbe egy felnőtt adag felének/negyedének megfelelő meleg étel, és itthon egy csoki vagy egy narancs. Szerintetek kevés vagy normális? 15/L vagyok, kezdem úgy érezni, elindultam a lejtőn. Néha nincs étvágyam, néha nem akarok tudatosan enni.

2012. febr. 9. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
kevés.
2012. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tetris ***** válasza:
100%

Ugye tudatában vagy annak, hogy a szervezeted még növésben, fejlődésben van. Ilyenkor lenne a legnagyobb szükség az ásványi anyagokra, vitaminokra. Lehet, hogy most divatosan sovány vagy, de gondolj arra is, hogy lehet, hogy éppen emiatt nem lehet majd gyermeked, mire felnősz.

Ez túl nagy ár lenne csak azért, hogy most csinos maradj. Nem kell agyonzabálni magad, de amit leírtál, az nagyon kevés. A napi 1 db gyümölcs nem elég a te korodban. Hol vannak a tejtermékek, a kellő mennyiségű szénhidrát, a friss zöldségfélék?

A túl kevés étel nemcsak a testi fejlődést akadályozza, de szellemileg is gátol. Hiszen ezért javasolják az érettségizőknek, hogy vigyenek magukkal a vizsgákra szőlőcukrot! A bélműködésed is lelassulhat, ami a méreganyagok felhalmozódását fogja okozni.

Ha hiúsági okokból eszel ilyen keveset, akkor gondolj még arra is, hogy a hajad, a bőröd, és a körmöd is töredezett, repedezett, csúnya lesz egy idő után. A fogaid meg kihullhatnak. Egyél inkább normálisan, és legyél egyszerűen nőies.

2012. febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, utolsó. ezek az első érvek, amik tényleg hatottak rám. főleg a gyerek téma. nem bocsátanám meg magamnak, ha emiatt nem lehetne. rögtön megettem egy tányér pörköltöt, miután elolvastam - komolyan.:D

de... jött a lelkiismeret furdalás, és mintha megint rámtörne az egész, h kihánynám, vagy valami... amit még persze sose csináltam.

2012. febr. 9. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés, én éhen halnék ha ennyit ennék.

Ne akarj ilyen csúnya, csontos lenni. Nem szépek az olyan lányok. Ami vonzó az a kerek cickók, feszes, kerek popsi, nem a fokhagyma, hanem ami markolásznivaló :D

2012. febr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

most 56 kiló vagyok, 170 centi. régebben én is a husisabbak közé akartam tartozni, de nem tudom mi tört rám.

kiskoromban viszont kövér voltam.

2012. febr. 10. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még pont abban a stádiumban vagy ahonnan vissza lehet térni.

Először is: ha normálisan táplálkozol nem fogsz hízni. A lényeg, hogy vidd be a szervezetedbe a szükséges tápanyagokat. Az édességekről mondj le, ne a normális ételekről.

Szerintem nem azért kéne, hogy lelkiismeret furdalásod legyen mert megettél egy tál pörköltet, hanem mert nem eszel normálisan.

2012. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!