Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Súlyos cukorbetegség ellen...

Súlyos cukorbetegség ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Idősebb férfi cukorbetegségét hogy lehet enyhíteni? Sok orvosnál volt de van erre valami természetesebb megoldás? Diétás étrend mellett is 15 körüli a cukra és napi 5 adag inzulint szúr...van erre megoldás? Ez gondolom már nagyon súlyos...

2012. febr. 14. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez tényleg súlyos. Sajnos természetes gyógymód nincs erre a betegségre. A savanyú káposzta állítólag jót tesz, olyat is hallottam, hogy a kapor és a kapormagból főzött tea jó a cukorbetegeknek.
2012. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá, ez mennyire súlyos? Vagy ebbe rövid időn belül bele lehet halni? A táplálkozás nem rossz nem mondom, hogy a durum liszt a legjobb és stb...de azért diétás, ahogy lehet, főleg hosszútávon.Sok orvosnál járt az illető, egyre nagyobb adag és többféle inzulint írnak fel...lehet valamit tenni vagy a helyes táplálkozáson kívül semmit és biztos halál? Köszia választ, ha értesz hozzá.
2012. febr. 14. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha valamennyire kordában tartható a cukorszint ezzel el lehet élni-nem mondom,hogy az emberi kor legvégső határáig, de jó ideig, mert ez nem halálos betegség. A legalattomosabb az összes betegség közül, mert tulajdonképpen nem fáj semmi. De károsodnak az erek, az idegek, romlik a látás, a károsodás mértékében nő a vérnyomás, gyengül az immunrendszer, tehát bármilyen kis sérülés sokkal nehezebben gyógyul, ezért fokozottan vigyáznia kell a betegnek magára. Nem részletezem. Ezeket megtalálod amúgy gondolom a google-n is. A diétára vonatkozó utasításokat szigorúan be kell tartani. Kiiktatni a fehér lisztet és a cukrot az étrendből. Nem tudom, hogy mennyi idős édesapád, és hogy mióta cukorbeteg.
2012. febr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a lényeget előttem leírták! liszt, és abból bármi..cukor..bármilyen...zsír...semmi...alkohol meg pláne...ha ezt tudjátok produkáni , csoda történik... az a baj, hogy mindenki alkudozik...naaa, csak ezt a fél zsölét...naaa, csak ezt a kupicát...naaa, csak ezt a kis tésztácskát icipici diós porcukorral...


semmit!csak fehér húsok...sütve, főzve... csak zöldség...párolva, illetve nyersen...és gyümölcs...csak nyersen...nincs kompótocska ám...mert szereti a papa...vagy élni akar viszonylag jól, vagy enni, és annyi...


én tudom...bele lehet jönni a lisznélküli életbe cukor nélkül...csoda történik...ja, és mozogni, amennyit tud...sok ásányvíz, vagy hasonló...a tej nem biztos hogy jó...de a kefír az igen...



sok szerencsét.

2012. febr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A tejet is el kell felejteni, mert az hirtelen megemeli a vércukorszintet. Szintén tapasztalat.
2012. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
63 éves, hasnyálmirigyrákot túlélt, nagy operációk után, a cukorbetegség pedig egyre súlyosabban jelen van évek óta! Eddig mindent evett, azonban 2-4 éve diétázik, persze teljes kiőrlésű kenyeret eszik, nem tudom durum lisztből nokedli az jó-e vagy totál semmi tészta és kenyérfélét nem ehet? Sok orvos napi 5 adag inzulint írt neki, valami 3 fajta szúrókával:S:S:S nem tudom, hogyan segíthetnék és azt se, hogy meddig lehet ezzel élni...stb
2012. febr. 15. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!