Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kaukázusi kristálygomba...

Kaukázusi kristálygomba elkészítése, kristálycukor nélkül?

Figyelt kérdés
Valaki tud valami receptet az elkészítéséhez?esetleg lehet bele más cukrot,mondjuk nádcukrot tenni?vagy van olyan elkészítési mód amihez nemkell cukor?
2012. febr. 17. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ehetsz kristálycukrot?

Persze lehet barna nádcukoral is, de pl. aszalt gyümölcsel, mert abban is cukor van.

Én a kristálygombámhoz a cukor mellé maszolát is rajtam a vízbe.

Azt olvastam a neten, hogy pl az aszalt szilva-, alma nagyon finom ízt ad a gombalötyinek.

2012. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Cukor mindféleképpem kell a gombának, mert azzal táplálkozik! A cukrot bármilyen formában adhatot neki, vagyis tehetsz a vízbe. Nem tudom itt konkrétan a kritsálycukorra gondoltál-e, amikor azt írtad, hogy van-e olyan elkészítési mód, amihez nem kell cukor vagy kristálycukor?

Ha a kristálycukor kilőve, akkor mint már korábban írtam,nyugodtan mehet bele a barna nádcukor is és sőt mellé vagy külön valamilyen aszalt gyümölcs, mert ugye az is tartalmaz cukrot, gyümölcscukrot, sőt még finom ízt is ad annak a borzalmas gombalöttynek:)

Nézz uténna a netem, melyek azok a gyümölcsök, amik színt és finom ízt adnak neki.

A másik, hogy a xylitol, nyírfacukor és a szetvía, ami ugye tudjuk, hogy jobb a kristálycukornál, mert alacsony a glikémiás indexe, ezért cukorbetegek bátran fogyaszthatják és a candida betegek is, akik éppen diétát folytatnak, azért mert a candid gomba nem tudja ezekből lebontani a cukrot, nem táptalaja a gombának.Tehát ez a 3 is kilőve!:)

Ezk csak utólag jutottak az szembe, ezért írtam megint.

Remélem tudtam segíteni.

Egyébként , hogy tudod meginni?Nekem nem ment :/

2012. febr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudtál segíteni nagyonszépen köszönöm!:)akkor szerintem nádcukrot teszek bele:)szerintem olyan íze van mint a limonádénak!te szoktál bele citromot tenni nem?
2012. febr. 19. 09:43
 4/5 anonim ***** válasza:

A nádcukornak mézhez hasonló íze van.Persze tettem bele mindig egy fél citromot.

Mosd meg jó alaposan, bő lanygos vízben a citromot, vágd félbe, és az egyik fél mehet is bele a vízbe a gomákhoz.

A citromot meg azért kell megmosni, mert elképzelhető, hogy gombaölőszerrel van kezelve, (sose lehet tudni, hiszen nem te termeszted, és akor kinyírja a gombákat.

Gondolom tudod, hogy a gomba nem érintkehet fémmel. Mindig fa vagy müanyag kanállal keverd össze, mosd meg a gobbákat, müanyag szűrővel szűrd le.

Nyáron olyan 2, 3 naponta kell szűrni, mert a melegtől gyorsan erjed, viszont télen elég 4, 5 naponta, de ezt úgyis látod. Nyáron azért tedd kicsit hűvösebb helyre pl. spájz vagy ilyesmi.

A gombákat csak kézmeleg vízzel szabad átmosni, mert a túl forró és a túl hideg víz megöli.

Nagyon-nagyon gyorsan szaporodnak.

Ha esetleg akarsz valakinek adni, akkor egy is bfőttes üvegbe tegyél gombát, rakjál bele 1 evőkanál cukrot , öntsd fel olyan hideg vízzel, amit még a kezed elbír és tedd be a hűtőbe. Ott szépen elvegetál.Hetente 1x mindig át kell mosni és cukorral "megetetni", addíg, amíg oda nem adod valakinek.

Hát nem is tudom, nekem az íze nem hasonlított a limonádéhoz.Elég borzalmas volt, én öklendzve tudtam meginni egy pohárral. Viszont érdekes, mert anyukáméknak meg ízlett. Szóval ember válogatja.

Nekem már nincs gombám,odaadtam anyáéknak. Meguntam, hogy 2 naponta kelett szűrni :)

2012. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen az tényleg macerás...Köszönöm szépen mindenkinek aranyosak vagytok!:)holnap lesz kész az első adag:D
2012. febr. 21. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!