Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szép napot Önnek! A tojás...

Szép napot Önnek! A tojás héját porrá törve ételbe téve, szabad enni? Kalcium forrás miatt fogyasztanám. Alaposan megmostam, és kiszárítottam. Ha fogyasztásra alkalmas, kérem írja meg azt is, hogy naponta mennyt javasol? Üdvözlettel.

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Felesleges. Nem szívódik fel. Sokkal jobb a tej és a sajt, napi rendszerességgel fogyasztva, és azt hiszem, a joghurtban is van.

Ha nem lenne elég, akkor Calcium+multivitamin pezsgőtabletta. (A sima Calcium nem olyan jó, mert más anyagok is kellenek, hogy felszívódjon, ezért kell mellé a multivitamin. - Lehet ilyet kapni, Plussz márkájú és azt hiszem, narancs-szőlő ízű.)

2012. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy a "szabadra" is válaszoljak: háááát... a tojás héjára kerülhet szalmonella, ami szerintem nem távolítható el mosással és szárítással, de ezt lehet, hogy rosszul tudom. Én minden esetre félnék.
2012. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
D vitaminnal együtt a Ca jól felszívódik, de ugyanannyi magnéziumot is kell szedni mellé, mert a Ca bevitel Mg hiányt okoz. A tojáshéjat inkább a tyúkoknak adnám.
2012. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kalcividet szedek,sok tejet, tejterméket fogyasztok. csak ajánlotta vki, és kíváncsi voltam , hogy mi a helyzet a tojáshéjjal kapcsolatban . Köszönöm szépen az infókat, sokat segítettetek. Zsu
2012. febr. 19. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!