Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Árthatok magamnak ezzel, vagy...

Árthatok magamnak ezzel, vagy éppen ellenkezőleg?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy hosszú lesz, és a nem normális válaszolókat jelenteni fogom.


Nincs különösebb baj az alakommal, magas, vékony 15 éves lány vagyok. Ennek ellenére nagyon sokat eszek igen rendszertelenül, ha kell hajnal kettőkor kolbászt, de van, hogy a napomat is nehéz kajával kezdem. Mikor olyanom van, akkor viszont előfordul, hogy egész nap alig eszek valamit. Napi rendszerességgel (körülbelül napi 3) eszek csokoládét, újabban rákaptam a nachosra, mostanság egy üveg szósszal meg egy zacskó csipsszel simán bevágok. Vizet nem sűrűn fogyasztok, inkább a sok cukros hülyeséget. Mozogni sem szoktam, igen elhagytam magam. Eddig úgy voltam vele, hogy úgyis szép magas, vékony vagyok, minek táplálkozzak egészségesen. Azonban ezen szeretnék változtatni, mert hosszútávon nyilván nem tenne jót. Elkezdtem hát változtatni, következőképpen:


-Naponta 3 liter vizet iszok, anyumnak megmondtam, hogy nehogy merjen kólát, meg ilyen sz*rokat venni

-Édesség iszonyat módon hiányzik, van, hogy szó szerint idegbeteg vagyok, mert nem tudok enni (De még bírom..:D)

-Minden nap eszek egy répát, és csinálok -ha lehet napi 2x, de minimum egyszer- gyümölcssalátát magamnak

-Újra elkezdtem az 5 kilométeres futásos edzéstervet

-Anyámnak van Rubint Rékás 20perc has-fenék-comb + 20 teljes átmozgatós dvd-je, ezt hetente 5x csinálom, a heti 5ből 2x reggel is

-Heti 5x Leg Magic erősítővel 5x50

-Heti 2x egy jó nagy séta


Most pedig el akarok kezdeni egy 5 napos léböjt kúrát, nem azért, hogy fogyjak, hanem azért, hogy méregtelenítsem magam kicsit. Szeretnék eljárni heti 1x legalább szaunába.


A kérdésem az lenne, hogy ez a hirtelen változtatás lehetséges, hogy megviseli a szervezetemet? (Ugyanis mostanában igen fáradékony vagyok..) Mi a véleményetek erről, illetve még egy kérdés: Ha ezt folyamatosan betartom, nyárra picit izmosodhatnék?


2012. márc. 10. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nos, alapvető problémák vannak, főleg táplálkozás terén:

- napi 5x kaja (ebből 1 főtt), sok fehérje (hús, hal, tojás, stb.) gyümölcs

- a "mindn nap eszek 1 répát" ugye nem azt jelenti, h csak azt (meg a gy., sali)

- a torna nekem soknak tűnik, én naponta futnék 40-45 percet, és ha még van energiám, erősítenék, v eljárnék sportolni (pl. vívás, harcművészetek, aerobic, csapatsportok,...)


- a léböjtöt hagyd, lemegy egy csomó izom, víz vele, és amint enni kezdesz, zsír megy fel.

- a víz okés

- inkább egyél csokit is (akár napi 1-1 kockával), minthogy bezabáld a fél pékséget, mert édességevés-rohamod van

2012. márc. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen nem azt jelenti, hogy csak répát, azért ennyire durván nem nyomom:D Bocsi, ha félreérthetően írtam, szóval attól a főétkezések megmaradnának, csak nyilván elhagynám az agyonfűszerezett ételeket. A répa az csak amolyan plusz, amit igazából azért eszek, mert tartja a barnaságot:) Naggyon köszi a választ:D
2012. márc. 10. 10:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Napi 3 liter víz oké, 2-3 litert meg kéne mindenkinek innia naponta.

Édességet egyáltalán nem eszel? Ha igen, akkor fölöslegesen kínzod magad, mert 1 szelet torta vagy egy tábla csoki belefér, főleg ha fogynod se kell. Kis mennyiségben még jót is tesz, pl. a csoki boldogsághormont termel.

Gyömülcs, zöldség is jó, ha nem csak kizárólag azt eszel, hanem rendes kaját is, pl. rizst, tésztát, halat, tojást stb.

Sportolást se kell túlzásba vinni, jó, ha mindennap mozogsz, de ha túlhajtod magad, az káros is lehet.

Léböjtöt én hülyeségnek tartom, egyszer már próbáltam egy hosszabb gyógyszeres kúra után, mert egy dietetikus ismerősöm ajánlotta, hogy ezzel méregtelenítsek, de csak azt értem el vele, hogy kb. a 3. napra már folyamatosan csikart a hasam és nagyon le voltam gyengülve. Nem tudom, lehet, hogy másnak használ, én inkább simán csak sok folyadékkal és mellé könnyű ételekkel méregtelenítettem.

2012. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hm, kezdek elgondolkozni ezen a léböjtkúrán én is. Lehet, hogy én is csak könnyű kaját eszem most pár napig meg sok sok víz, fehérje. Egyszerre egyébként is túl nagy falat lenne a változtatás, próbálom magam szép lassan átszoktatni. Köszi a válaszodat:)
2012. márc. 10. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a probléma a következő, te fejlődő szervezet vagy, a tested isonyat sok energiát használ el, mindemellett most sportolni is elkezdtél, ami további plussz energia. Ez eddig OK. Viszont feltételezem, hogy az egészséges életmód nevében elkezdtél egy szénhidrátszegény és fehérjeszegény diétát is, ami a szervezetednek nyílván nem tetszik, mert hiányzik neki az energia és az építőanyag. Ha az ember sportol, keményen mozog, akkor nem zöldséget kell enni, meg gyümölcssalátát, (persze az is jó, de ne az domináljon) hanem szénhidrátot, nem csokit, chipset, hanem tésztát, rizst, krumplit. Továbbá a fehérjebevitel is fontos, bizony az a kolbász nem nagyon ártott, habár egy sovány pulykamell jobb.

Igazából kedves kérdező, szerintem abba a hibába estél, hogy olyan diétát kezdtél el folytatni, ami egy középkorú felnőttnek ideális, de nem egy 15 éves lánynak.

Szóval, sok szénhidrát tészta, krumpli, kenyér (barna). Normális mennyiségű hús, tehát nem kell felzabálni egy egész pulykát reggelire, mint a testépítők, de azért nem szabad teljesen hanyagolni sem. És desszertnek mehet a gyümölcssaláta. Továbbá javaslom valami multivitamin pl. Actival Max szedését.

2012. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kedves Utolsó! Igen, valóban most eléggé megváltoztak az étkezési szokásaim, de csupán csak annyiban, hogy el szeretném hagyni a hajnali evést, a sok édességet, cukros löttyöt, stb. Ettől függetlenül nem csak zöldségen, gyümölcsön meg vízen élnék, ennék főtt kaját is, csak nem irdatlan mennyiségben egyszerre, inkább többször keveset, valamint próbálok valami rendszert belevinni a dolgokba, pl. hogy mindig a napnak ugyanazon a szakaszán ennék.
2012. márc. 10. 12:05
 7/8 A kérdező kommentje:
Vitamint pedig jelenleg nem szedek, hanem van itthon ilyen Aloe Vera 98%-os "izé" Ebből szoktam meginni reggel és este fél pohárral. :D
2012. márc. 10. 12:06
 8/8 A kérdező kommentje:
Na:) Naponta edzések megvannak, általában: 40 perc extra popsi-csípő, 20 perc has. Napi 2 és fél liter víz, nagyon kevés édesség, rengeteg gyümölcs. Jó úton haladok, lassan elkezdek futópadozni.:)
2012. márc. 15. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!