Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez mitől lehet? (bővebben lent)

Ez mitől lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az én problémám, hogy rengeteget iszom. Kb. percenként kiszárad a szám, pedig nyelek is, stb, de úgy érzem, mintha homokot szórtak volna a számba. Így napi 8-10 liter vizet is meg szoktam inni. Ez tart kb. 1-2 éve. Nem vagyok cukorbeteg, megvizsgáltak. Mi lehet ez?
2012. márc. 11. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

só és vízháztartás


Ha kevesebb sót eszel, a víz átfut rajtad, és a sok víz kimossa az ásványi anyagokat

ha több sót eszel, több vizet kívánsz


Próbáld meg ezt kikísérletezni, a leírtak alapján sokat sózol vagy sós, fűszeres ételeket eszel.


Esetleg kérdezz rá egy online orvos szakértőre,sok ilyen van a neten.

2012. márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem használok sót pluszban főzéshez, nem is eszem sós ételeket, inni is csak teát és vizet..
2012. márc. 13. 20:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor elvileg nem szomjas vagy, hanem csak a száj szárazsága miatt iszod?

Ha csak az utóbbi miatt, akkor kezdd el csökkenteni, a túl sok folyadékbevitel tényleg kárt okozhat. Milyen folyadékot iszol pontosan?


Mi történik, ha kevesebbet iszol?


Vitaminhiány (B-vitamin) is okozhat szájszárazság tünetet,kezdj el szedni multivitamint és c-vitamint.


Nyálad lenyeled, vagy kiköpdösöd? Bocsi a kérdésért, de ez is közrejátszhat.


Fogorvost is javasolnék hogy nézze meg a szád állapotát, fogkrémváltást.


Vannak nagyon jó homeopátiás szerek is, van homeopata gyógyszertár is.


Ha én most nem is adtam kielégítő választ, az biztos, hogy nyomozz tovább utána, ezt ne hagyd annyiban.

2012. márc. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!