Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiássá válhat vki,...

Anorexiássá válhat vki, akinek jelentős a túlsúlya, de egy diétába kezd és átesik a ló túloldalára?

Figyelt kérdés
Érdekel, mert a diéta ideje alatt már szinte fanatikussá válok, nem eszek, nem szabad... És ahogy mennek le a kiló és ahogy telik az idő mindent "károsnak" hiszek egy idő után... Fordulhat egy jelentős túlsúly egy nagy mértékű fogyás után anorexiába pl.? Mert nem szeretném, de tartok tőle sokszor...
2012. márc. 18. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Az anorexia nem testi, hanem mentális betegség!
2012. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az nem diéta ha nem eszel. Egyél naponta 6-7x, rizst, csirkemellet és zöldséget + testmozgás. Heti 1 kiló le fog menni így.
2012. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat. A fogyni akarásba az ember bedilizhet, lehet a vége anorexia vagy bulimia is, mindkettő pszichiátriai eset. Nem a fogyás mértéke váltja ki a betegséget, mentálisan kattan át az ember, és szorgalmas, szívós munkával akár ki is irthatja magát. Az "arany középút" mindig üdvösebb.
2012. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Simán, egy idő után már nem tud leállni, minden kaját bűnnek érez, retteg, h ismét debellává válik.


Nekem csak 10 kiló feleslegem volt, de nem bírtam megállni, és 20 ment le, és most már híznom kéne, de nem megy, mert félek. Van, h még mindig koplalok, ha pedig sokat eszek, akkor kihányom, szal EDNOS :S

2012. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A 3. és 4. válaszoló értette meg a kérdés lényegét!

Ezt nem szeretném, de néha van ilyen érzésem, h már nem "normálisan" gondolok erre az egészre...

2012. márc. 18. 20:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyelj oda, inkább menj orvoshoz, ha úgy érzed, gond van, ő segít.

El se kezd a minden bűnös dolgot, mert abbahagyni, pláne visszamászni rohadt nehéz.

2012. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig az elsőnek igaza van.

Sok ember azt hiszi, hogy az az anorexiás, aki kórosan sovány.

Ez nem igaz! Az anorexia egy pszichés betegség. Hiába nem csontsovány még vki, attól lehet anorexiás.

2012. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 3. vagyok ismét. Nos, az "arany középutat" nem olyan nehéz megtalálni. A 4. válaszadó példájából okulhatsz, ő bulimiás, arra az (önbüntetés jellegű) önhányatás, hasmenés kiváltása jellemző. Az anorexiás meg undort érez minden táplálék iránt, és akár halálra is éhezteti magát. Válassz egy diétát magadnak, például ne egyél búzakenyeret, tésztát és krumplit, valamint cukrot, csokit és általában édességet. Ehetsz viszont bármi mást: húsokat, zöldséget, gyümölcsöt, joghurtot. Nevetni fogsz, de nálam ez bevált, szép lassan fogyok, pedig olykor sonkát és szalonnát eszek! (Kenyér nélkül, illetve csak rozskenyér morzsákkal eszem, megszoktam!) De ha attól félsz, hogy valami hiánybetegséged lesz, kérdezz meg egy diatetikust, vagy olvass utána itt a Neten. Egy dolog tuti biztos, koplalással nem lehet eredményesen (és egészségesen) fogyni, de nem is érdemes. Az evés öröm, a gyönyör egyik forrása. Miért mondanál le róla?
2012. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én 20 kg-tól szeretnék már jó ideje megszabadulni. Egy fél éve elkezdtem egy diétát, és egész jól haladtam vele, de egyik este leesett, hogy már egyáltalán nem a diétát követem. Képtelen voltam bármit is megenni. Abba hagytam, azóta félek, hogy ha megint elkezdek diétázni, ugyanolyan fanatikussá válok... Inkább sportolok most már...
2012. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A sport tényleg megoldást jelenthet, de csak ha az étkezésed normális. Ha nem eszel nem fogsz tudni sportolni rendesen, ha meg túl sokat eszel nem fogysz, hiába sportolsz...

Hm... Azért most én is elég jó úton haladok, remélem! -7 kg, eddig, ezzel már összesen -26, 1 1/2 év alatt!!! xd

2012. ápr. 30. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!