Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miket ne egyek egyáltalán, ha...

Miket ne egyek egyáltalán, ha elviselhetetlen mértékű hajzsírosodásom van?

Figyelt kérdés

Már mindenféle sampont, egyebet kipróbáltam, nem segít semmi. És önmagában nem is azzal van a bajom, hogy csak zsírosodik, hanem a még nagyobb baj az, hogy a zsír eltömi a pórusokat és emiatt nagy mértékben hullik a hajam, eléggé látványosan ritka már sajnos.

Most a táplálkozásban keresem a "bajt"... Tudtok segíteni?

azt is olvastam, hogy a stressztől zsírosodhat a haj, nah nálam abból van bőven, elképzelhető, hogy az a baj?

Gyulladástól tudom, hogy hullik a haj, nekem van vmi nőgyógyászatilag... De a zsírosodás ettől még mindig látszólag ok nélküli. Persze, tudom, hogy nem, de egyszerűen nem bírok rájönni... :(


2012. márc. 21. 10:43
 1/3 lizzi77 válasza:

Zsírosodás és korpa


A fejbőr korpásodását, valamint más felületeken jelentkező hámlást a bőrön normál esetben is megtalálható gombák elszaporodása okozza. A haj zsírosodásának hátterében általában a faggyúmirigyek túlműködése figyelhető meg, melyet egyrészt a hormonok, egyéb belső tényezők, másrészt külső behatások idézhetnek elő. A faggyúmirigyek a fűszerekre és az olajokra nagyon érzékenyen reagálnak.


A mogyoró, dió, csokoládé kifejezetten provokálják a működésüket, ezenkívül a túlzott fehérjefogyasztás, különösen a disznóhús is kedvezőtlen hatást gyakorol. A túlzott faggyútermelés hozzájárul a hajhullás felgyorsulásához. Mivel a faggyúmirigy váladéka a hajszál mellé, a szőrtüszőbe kerül, a faggyú "kenőanyagként" szolgál, s így könnyebben kicsúszik haj a fejbőrből, főleg akkor, ha anyagcserezavar, hormonális probléma vagy helytelen táplálkozás miatt a hajszál, a hajhagyma nem tud eléggé megvastagodni.

2012. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lizzi77 válasza:

Ja, nem magamtól vagyok okos, innen vettem:

[link]

2012. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a legjobb, hogy nagyon eszem a fent felsoroltakból... Akkor végképp nem értem!!!

Azért köszönöm! :)

2012. márc. 21. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!