Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Allergiás lehetek a kínai...

Allergiás lehetek a kínai gyors kajára?

Figyelt kérdés

Mindig mikor, eszek egy adag kínai kaját, utána az étkezés, vége felé, kicsivel a végénél közben, 5-10-15 perccel utána nagyon csúnya hasmenésem van. Elnézést, hogy ezt mondom, de olyan volt mintha, a fenekemen pisilnék! Mi lehet ez szerintetek? Tudom ilyenkor mindig azt mondom magamnak, hogy le kellene állnom a kínaival, de néha nagy ritkán, mikor úgy ér haza veszünk egy adagot. És mikor ilyet eszem már mindig ez van. Segítsetek!


14/L



2012. máj. 11. 13:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az eleje kicsit zavaros! :)
2012. máj. 11. 13:51
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A kínaiak rengeteg keményítőt használnak és egyéb olyan adalékokat amit a mi szervezetünk nem tud feldolgozni.A hús eredete sem biztos.Szóval inkább hanyagold a kínai kaját.A higiéniáról még nem is beszéltem.....
2012. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz rá allergiás.

Próbálj otthon főzni kínait, hogy akkor is tapasztalsz-e ilyen tünetet.

2012. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megfogadom a tanácsokat. :)
2012. máj. 11. 13:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem allergia, csak gyenge az emésztésed. Egy időben nálam is ez volt, de most már csak ritkán, pl. betegség után, vagy ha a napokban nem étkeztem normálisan, akkor van ez.

Kiegyensúlyozott étrend mellett nem okoz gondot a kínai. Csak manapság komoly odafigyelés kell a kiegyensúlyozott étkezéshez, mert elárasztanak a cukros-lisztes kaják.

Különben a hústól szerintem normális helyen nem kell parázni. Mellettünk van egy kínai és teszkó is, és már többször láttam a tulajt a teszkóban sok-sok kiló húst vásárolni :)

2012. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokín nem bírják a kínai kajákat, mert egy umami nevű ízfokozót tesznek az ételbe, amire sokan hasonlóképp reagálnak, ahogy te.


[link]

2012. máj. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a válaszokat is, és köszönöm a linekt és az utolsó előttinek is! Szóval mindenkinek. Mennek a zöld kezecskék. :) Soha többet nem eszem ilyen szemetet. Különben az apukámnak is ez volt a baja.
2012. máj. 11. 14:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
hanyagold a kínai ételeket!!
2012. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én régebben nem szerettem a kínai kaját, de aztán párszor ettem (3-4 alkalommal). Igazából semmi bajom nem lett tőle. Tegnap újra ettem (gombás csirke rizs körettel). Míg ettem jól esett, ám ahogy felálltam és megtettem pár métert éreztem, hogy kavarog a gyomrom. Igyekeztem a WC-re, ahogy ráültem hasonlót tapasztaltam mint amit leírtál. Szerencsére volt nálam egy db Imódium, amit bevettem. Ez annyiban segített, hogy sikerült elhagynom a WC-t, de még mindig nem éreztem 100%-nak magam, továbbra is éreztem ahogy kavarog, morog a hasam. Néha úgy éreztem alig bírom már visszatartani mert újra mennem kéne a WC-re, de végül sikerült bent tartani. Végül hazaértem és vettem be még egy Imódiumot (nehogy éjjel, álmomban gond legyen). Máskor ha vettem be 1 db Imódiumot napokig nem volt székletem, ám ma nem volt ilyen gondom. Nem tudom mi van a kínai kajában, esetleg romlott volt-e , de én többet nem eszem az biztos.

2019. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!