Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek jó ötlet? (2 kérdés)

Szerintetek jó ötlet? (2 kérdés)

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok kb 1 éve nem eszek húst, és arra gondoltam, hogy semmilyen állati eredetű táplálékot nem eszek ...

a másik kérdésem az lenne, hogy hogyan beszéljem rá a szüleimet, hogy havonta adjanak kb 20000 ft-t és abból magamnak veszek kaját..


2012. máj. 13. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet állati eredetű táplálékot nem fogyasztani, ugyanis az állati eredetű élelmiszerekben olyan anyagok vannak többségben, amik a nem állati eredetű élelmiszerekben ritkán fordulnak elő.
2012. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szüleidnek havi 40 ezer jut kajára. Volna képed ebből 20 ezret levenni, csak arra, hogy a te saját igényeidet kielégítsd?
2012. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Más az sem jó ötlet hogy húst nem eszel, mert olyan anyagok vannak benne amik segítik bizonyos vitaminok beépülését. Ha dietetikusokat, orvosokat megkérdezel ők is azt mondják hogy a legegészségesebb ha valaki heti kétszer háromszor eszik fehér húsokat. Az hogy nem eszel húst talán elvi vagy vallási szempontból hasznos, de a testednek nem. Sok évvel megrövidítheti ez az életed amellett hogy vérszegénységet okoz, ami pont most serdülő korban nem a legjobb ( a menstruációval is sok vért veszíthetsz)ettől fáradékony leszel, gyakran elájulhatsz, de a legfontosabb hogy 30 40 évesen csontritkulás tünetei jelentkezhetnek mert sok vitamin így nem tud beépülni.



Persze sokan mondják hogy húst nem enni egészségesebb, de az ember szervezete nem erre lett kitalálva, a növényi eredetű táplálékokban gyakran jelen lévő cellulózt meg le sem tudja bontani a szervezet (ami bizonyos szempontból egészséges de tápanyag nincs benne) így ha minden állati eredetű anyagot meg vonsz a szervezetedtől, igen kevés fehérjét tudsz bevinni de emellett sok fruktózt glükózt és szénhidrátot. Szerintem gondold ezt még egyszer végig, beszélj orvosokkal, mert ezzel magadnak fogsz ártani. Természetesen kivétel ha valamilyen különleges allergiád van bizonyos anyagokra és ezért nem eszel húst.

2012. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha gazdagok vagytok, azt csinálsz amit akarsz...

De ha mégsem, azt vedd figyelembe, hogy a zöldség és gyümölcs nagyon drága mostanában. Nem hiszem hogy anyukádnak a kicsi lánya új szokásai miatt kedve lenne többet fizetni, meg külön főzni rád, ami még plusz idő, de gondolom lenne jobb dolga is... Ha semmilyen állati eredetű kaját nem eszel, nem ehetsz tejtermékeket, tojást, ami eléggé leszűkíti a főtt ételek lehetőségét, csak párolt zöldségen meg nem lehet élni. Az tulajdonképpen egyenlő a koplalással.


Egyébként miért nem eszel húst? Sajnálod az állatokat? Az a baj, hogy nincs értelme, én is sajnálom őket, de az ember mindenevőnek lett megalkotva, kell neki a hús, a tej, a bennük található vas meg a fehérje. Gondolj bele, az élet megjelenése óta az élőlények mindig is ettek húst, semmi értelme sajnálatból vegának lenned, mert ez az élet rendje...

2012. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan a tej (nem tejtermékre sajtra joghurtra gondolok)nem egészséges az ember számára mert felnőtt korra a tejemésztő enzim (kimozin) már nem termelődik.
2012. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Állatvédelemből nem szabad vegetáriánusnak lenni.

Ha el akarod hagyni az állati eredetű élelmiszereket, akkor nagyon sokat kell tanulnod, kutakodnod, hogy megismerd az élelmiszereket, hogy mi mit tartalmaz, a húsban és más állati eredetű táplálékokban levő hasznos dolgokat mi mással tudod bevinni a szervezetedbe.

2012. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

igen sajnálom az állatokat...

tudom szója, tofu...

2012. máj. 13. 14:50
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt akarod mondani, hogy tudod, hogy mivel lehet bevinni az állati eredetű élelmiszerekben levő hasznos dolgokat? A szójával és a tofuval?

Először is a tofu is szója.

Másodszor ezekkel nem pótolsz semmit. Ezek arra jók, hogy rántott hús helyett ki tudsz rántani egy szelet tofut, túrós tésztánál a túrót tudod helyettesíteni összetört tofuval, töltött káposztát, fasírtot...tudsz csinálni szójagranulátumból, brassóit tudsz csinálni szójakockából...és így tovább.

Tehát szójával nem a húsban levő értékes dolgokat helyettesíted, hanem az ételekben a húst.

Tehát akkor fussunk neki újra. Biztos, hogy tudod amit kell?

2012. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


nézz körbe itt a receptek között :) nagyon finom dolgok vannak

én innen szoktam új dolgokat kipróbálni (hús nélküli mind szerintem).

azért joghurtot, tojást egyél

2012. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

babfélék (hüvelyesek), rizs, olajos magvak dió, mogyoró...

gomba

2012. máj. 13. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!