Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vitaminoktól változhat-e a...

Vitaminoktól változhat-e a hangulatom? Elkezdtem egy vitaminkúrát ( gyógyszeres) és jobb a közérzetem, hangulatom. Vagy csak placebo?

Figyelt kérdés

25 féle vitamin és nyomelem, ásványi anyag van benne, amiből 100% van a kapszulában. Hosszú felszívódású.

(napi szükséglet 100%-a)


Amúgy miben nyilvánul meg, az ha valaki kevesebb vitamint szed magához, és aki többet?



2012. máj. 13. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, változhat a hangulatod, a közérzeted meg pláne.
2012. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Örülök hogy érdekel ez a sok vitát kiváltó téma.

Először is azt szeretném kérdezni tőled, hogy miért kúrában gondolkodsz? Ezt azért kérdezem, mert sokan nem tudják, hogy a vitaminokra a szervezetünknek mindig szüksége van, nem pedig kúrára van szükség belőlük. Ugyanis nincsenek vitamin-raktárak a testünkben, mint ahogyan azt tévesen sokan terjesztik. Azt is tévesen állítják sokan, hogy a zsírban oldódó vitaminokkal vigyázni kell, mert veszélyesek lehetnek ha túladagoljuk őket.

Ez egy hatalmas tévedés. A mai világban nem a túladagolástól kell félni, hanem az egyre általánosabbá váló vitamin-hiánytól, ami szinte kivétel nélkül minden emberre óriási veszélyeket jelent.

A mezőgazdaság és az élelmiszeripar tevékenységeinek köszönhetően ma már alig valamicske vitamin marad a növényeinkben, ami sajnos nem elég ahhoz, hogy a szervezetünk elégséges mennyiségben megkaphassa a neki szükséges adagokat ezekből a létfontosságú tápanyagokból.

Legfőképpen a C-vitamin az, amiből a legnagyobb hiány van manapság, ez a vitamin az életünk alapja. Az érhálózat egészségéhez, a bőr, a csontok, az immunrendszer állapotához nélkülözhetetlen. Gondolj bele, ahhoz hogy ma egy átlagos ember megfelelő mennyiséghez hozzájusson C-vitaminból, legalább napi 20 kg almát, vagy 2.5kg citromot, vagy 12 kg cseresznyét kellene elfogyasztania.( Gödöllői Agrártudományi Egyetem kísérleti mérései alapján)

Nem véletlen hogy Szent-Györgyi Albert is a C-vitaminnal kapcsolatos munkájáért kapott Nobel-díjat, és szégyellhetik magukat az ország-vezetők, az eü-i miniszterünk, hogy teljesen figyelmen kívül hagyják tanításait. Szent-Györgyi ugyanis már 1960.-ban arról beszélt, hogy vitamin-hiányban szenved a nép, ő maga is több ezer mg-ot fogyasztott naponta a C-vitaminból már akkor. Élt is 92 évet, teljes egészségben.

Kérlek, nézd meg légyszives, hogy mennyi a napi adag C-vitaminból, ill. más vitaminokból, ásványokból a te készítményedben, mert közel sem biztos, hogy megfelelő mennyiségeket tartalmaz a számodra.

A valóban megfelelő mennyiségek hatására az ember először egy kicsit furán érzi magát, mert amikor először elkezded szedni a vitaminokat, ásványokat, akkor a szervezeted elkezd 100%-on működni,( ugyanis eddig nem működhetett ilyen hatásfokkal, hiszen nem kapta meg a működéséhez szükséges eszközöket.) és ekkor beindul egy méregtelenítésnek nevezett folyamat. Ennek érezhető jelei mutatkoznak meg, van akinek fejfájás formájában, van akinek álmosság, van akinek izületi fájdalmak formájában ürülnek ki a salakanyagok a szervezetéből. Ennek az a magyarázata, hogy ennek a méregtelenítésnek napi szinten kellene végbemennie, csakhogy vitaminok és ásványi anyagok nélkül ez a funkció nem tud hatásosan működni, a salakanyagok lerakódnak, felhalmozódnak a testünkben, legfőképpen a zsírszöveteinkben, de ugyanúgy lerakódhatnak az erek falán, vagy akár a beleinkben.

Amikor megadod magadnak a tényleges szükségleteknek megfelelő mennyiségeket, akkor a szervezeted tudja a dolgát, ezt a méregtelenítési tevékenységet automatikusan megteszi, mert rendelkezésére állnak a szükséges eszközök hozzá.

Én és a családom lassan már 10 éve folyamatosan szedjük a nagy-dózisú vitaminokat, és hál' Isten, egyre jobban vagyunk mindannyian. Én már nem hiszek el olyan rémhíreket, hogy a zsírban oldódó vitaminok veszélyesek, meg hogy a sok C-vitamin vesekövet okoz.....

Ezeket mind a gyógyszeripar szülte, hogy az embereket megtévessze, mert félti a pozicióját.

Amikor szeded a valóban hatásos vitamin-készítményeket, akkor sokkal több az energiád, megszűnnek a fájdalmak szép lassan, érdekes módon nem kell több vérnyomás-csökkentő, a szívbetegek meggyógyulnak, az allergiások is helyre jönnek.


Egyébként honnan gondolod hogy igaz az, hogy a napi szükségleted annyi amennyit ők mondanak?

Olvasd el dr Lenkei Gábor könyveit, és rájössz hogy hol az igazság!

2012. máj. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha valaki kevesebb vitamint szed sokféle formában mutatkozhat.Eleinte enyhébb formákban:fáradékonyság,emlékezetzavar,később egyéntől függően bőrproblémák,alvászavar,depresszió/agresszió,még később érproblémák,akár szervi problémák is kialakulhatnak a tápanyaghiánytól.(Pl.az erek rugalmasságához rendkívül fontos a jó C-vitamin ellátottság,hiányában elgyengülhetnek,megrepedhetnek az erek,a repedésekbe koleszterin ülhet,csökken az érlumen,ami ha tovább fokozódik érszűkületet okozhat).
2012. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet akár placebohatás is, de nem valószínű.

Nekem is lényegesen jobb lett a hangulatom mióta vitaminokat szedek. Pedig eleinte a túladagolástól rettegtem (ugye megy az ellenkampány bőven, én is elhittem), de végül kizárólag pozitív változásokat tapasztaltam. :)

2012. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!