Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt mondják, napi 5 adag...

Azt mondják, napi 5 adag zöldséget és gyümölcsöt kell enni. Mennyi az 1 adag?

Figyelt kérdés

Almából, banánból 1 db, de pl. a reggelihez, ebédhez zöldségekből mit jelent az "1 adag"? Bogyós gyümiknél mi a helyzet?

Ti mennyit esztek?


2012. máj. 26. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy hány adag, hanem, hogy mennyit eszel belőle. Amúgy nem kell belőle olyan sok. Keress rá a google-ben a Paleolit diétára, és meglátod mit kell enned.
2012. máj. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A paleolit az évszázad átverése.

Hagyjál engem ezzel a baromsággal, ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor ne tedd.

2012. máj. 27. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Nekem rengeteget segített, nem akarom sorolni, mert órákig írhatnám. Csak azért mondod, mert nem tudod mi a lényege. Mert tudatlan vagy.
2012. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Órákig sorolhatnám, mitől egészségtelen és mitől kész átverés. Attól, hogy te azt hiszed, még nem lesz igaz, amiket összeolvastál róla.

Lehet, hogy én "tudatlan" vagyok, de attól te még nem leszel szakértő. A szövegértelmezéssel például komoly problémáid vannak, ugyanis a kérdést másodszorra sem sikerült megértened.

Én legalább tudok olvasni...


Elhiszem, hogy neked sokat sokat segített ez a baromság - majd nézd meg magad 20-30 év múlva. Szendi szakértő akkor már sehol nem lesz, ahogy a paleolit sem, te meg kezeltetheted a magas vérnyomásodat, az érelmeszesedésedet, a köszvényedet, a magas koleszerinszintedet, az anyagcserezavarodat, meg mindent, amivel az ész nélküli és töménytelen zsír- és húsfogyasztás okoz.

Megbocsáss, de inkább hiszek a kardiológusoknak, akik orvosi egyetemen tanulnak, és kicsivel azért többet tudnak a témáról, mint egy bölcsész...

(Mezei Elmíra, a zseniális paleolit szakácskönyv egyik szerzője egyébként az Ízek és érzések reformtáplálkozásról szóló magazin egyik írója is, amiben hosszan cikkeznek a gabona áldásos hatásairól. Úgy néz ki, neki is attól függ, miben hisz, hogy honnan jön a pénz...)


Majd ha sikerült túlemelkednek az én tudatlanságomon, olvass egy kicsit utána a törikönyvekben, hogy vannak-e leletek a paleolit korból. Alig-alig! És szerinted ha a régészek nem tudnak semmit, Szendi atyaúristen honnan tudja? Előző életében ősember volt? Mellesleg akkor is ettek gabonát.

Meg nem éltek 30 évnél tovább, mert megette őket a medve, nyilvánvaló, hogy nem kaphattak infarktust meg rákot 60 évesen.

Ne felejtsd el továbbá azt sem, hogy amikor az ősember egész nap húst zabált (már amikor volt neki), akkor egész nap fizikai munkát végzett. Teljesen más volt a szervezet igénybevétele.

Meg azt se felejtsd el, hogy belefulladhatsz a húsba, akkor sem tudod kivédeni a környezetszennyezés káros hatásait, a zöldségen lévő vegyszereket, amiket nem is látsz. Úgyhogy nemcsak a gabonától betegszel, hanem ettől is.


Az meg már meg sem említem, hogy az általad annyira preferált húst hogyan "állítják" elő. Elárulom neked, gyógyszerekkel, antibiotikummal, hormonokkal tömik az állatokat. Szerinted az neked jót tesz? Az a jobbik eset, ha neked nem okoz problémát a gyógyszermaradvány, de attól még megeszed.

Vagy te az erkélyen tartod a csirkéket, a nappaliban meg disznót? Mert akkor elnézést...


A paleolitnak egy "előnye" van, hogy tiltja a műkaját, de aki ÉSSZEL táplálkozik, annak nem muszáj műanyagot enni, sem finomított cukrot kilószám, de ez paleolit baromság nélkül is megoldható.


Maradjunk annyiban, hogy azt csinálsz, amit akarsz, de az én kérdésemnél ne tévessz meg másokat. Magadat meg úgy teszed tönkre, ahogy akarod.

2012. máj. 28. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Már bocs, de már a második bekezdésnél meguntam, tudod nem csak nekem segített hanem az egész családomnak(ebben a széleskörű családot értem)rengeteg bajunk megoldódott. De inkább ne vitatkozzunk ezen, nem szeretem, ha mások azt hiszik, hogy csak okoskodok, és hogy igazából egy buta liba vagyok. Inkább tartsuk tiszteletben a másik véleményét. Te így gondolod, és pedig másképp. Jól van ez így. Meglátjuk, hogy majd te hol leszel 20-30 év múlva. De addig is sok szerencsét kívánok neked az életben, és jó egészséget, hogy élj minél tovább. És gondolom az 5 adag gyümölcs az azt jelenti, hogy egy tányér vagy ilyesmi.
2012. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és én vega paleo vagyok, nem eszek húst, de így is nagyon jól érzem magam. És nem tartom Sztendit atyaúristennek.
2012. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi. Szendi*
2012. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy megint zargatlak. Légy szíve ha tudod ezt nézd meg. Elég sok idő, ha van időd kérlek szépen legalább az elejét nézd meg, az első 15 percet. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5PVTH..
2012. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!