Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik, hogy egy doboz...

Létezik, hogy egy doboz energiaitaltól lettem rosszul?

Figyelt kérdés
Hányingerem van, és olyan nyomott érzés, vagy nem is tudom hogy írjam le. Egy doboz (250 ml) energiaitalt ittam pár órája. Igazából szerintem sosem ittam meg egy teljes dobozt egyedül, kávét is csak tejeskávét iszom, azt is csak néha. Lehet hogy így reagál a szervezetem a koffeinre?

2012. jún. 2. 05:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

A taurintól bajod nem lehet, ha nem eszel belőle kb 10 energiaitalnak megfelelő mennyiséget. Az a te szervezetedben most is jelen van, mint mindenkiében. Egy aminosav. Ha nem viszed túlzásba, egészséges.


Rendesen úgy kell meginni egy kávét, hogy kiöntessz egy rendes adagot a csészébe, és megiszod. Azért írtam, mert a kérdező írta, hogy csak kicsit önt a csészébe, a többi az tej. Így ne várj semmi hatást, max kialakul egy lelki függőség.


Egyébként nem vagyok orvos, csak bejártam kémia és biosz órára, és rendelkezek azzal az alapműveltséggel, mint egy átlag ember.


A fanta és az energiaital károsanyag tartalma a koffeint leszámítva megegyezik, ezért mondtam hogy így teszteld le. Így a leg egyszerűbb, paraszt módszer :D

2012. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Bejárhattál volna nyelvtanórára is! ;)
2012. júl. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Igen, találsz vagy 2 helyesírási/elgépelési hibát a szövegemben, és akkor most te vagy itt az ultramenő tizenkétéves leoltóember mi? Inkább segítettél volna a kérdezőnek legalább fele annyit mint én! Az, hogy folyamatosan belekötsz az amúgy iskolai tankönyvekből, és egy energiaitalos meg egy fantásdoboz hátuljának segítségével leellenőrizhető mondanivalómba, de úgy összességében értékes információval nem szolgálsz, nem viszed előre a kérdezőt, engem viszont felidegelsz.
2012. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Segítettem, hisz fölhívtam a figyelmét, hogy a kuruzslásod komolytalan. :) Ennél nagyobb segítséget nem adhattam volna! :) Biztos nem tűnt fel, de egy hónapja kérdezte a kérdését.
2012. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem, te lépten nyomon belekötöttél abba amit írtam, de megcáfolni nem tudtad. Ez nem kuruzslás. Ezeket mind leellenőrizhetnéd, ha kézbe fognál egy kúrva könyvet.

Egyébként meg attól hogy régi a kérdés, gondolom elfogad információt a kérdező.


Most lenne egy kérdésem, ha megengeded. Ha te komolytalan kuruzslásnak nevezed azokat a dolgokat amiket én itt leírtam, akkor lennél szíves megcáfolni épkézláb érvekkel? Ja, és lennél szíves leírni, hogy hogy van igazából, ha nem így?

2012. júl. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Várjatok, csinálok popcornt.
2012. júl. 3. 19:55
 17/24 anonim ***** válasza:
Én is, kíváncsi vagyok hogy a kedves válaszoló milyen érvelet tud felsorakoztatni állításai mellett :)
2012. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Még egyetlen mondatot pazarolok rád, aztán részemről sok is az okosságodból: Ha valaki rosszul lesz valamitől, nem az a diagnosztizálás módja, hogy házilag elkezdi ismételgetni azt, ami gyanús, egészen addig míg végre újra rosszul nem lesz... ahogy Te ajánlottad. Valóban így rájöhet erre-arra, csak éppen peches esetben a rosszullét komolyabb lesz, és nem találja majd viccesnek. Ne haragudj, de ennél többet tényleg nincs kedvem veled bajlódni. Te így gondolod, én nem. Pá
2012. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%
Igen, erről beszéltem, mikor odabiggyesztettem a végére hogy "paraszt módszer". A kérdező arra volt kíváncsi, hogy tényleg egy doboz energiaitaltól lett-e rosszul, én pedig leírtam, hogy hogyan jöhet erre rá. Ha pedig sikerül elérnie hogy rosszul legyen, tudni fogja utána pontosan hogy mit ne csináljon.
2012. júl. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Okos vagy! Szerencsére úgy vettem ki, több esze van a kérdezőnek, mint n....
2012. júl. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!