Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenyeknek tudtok...

Laktózérzékenyeknek tudtok ajánlani olyan dolgokat amiket ehetnek? (sok kellene, ha tudtok. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! van egy 12 éves mostohalányom, aki néha látogat hozzánk, és huzamosabb időt is itt tölt. És az a problémám hogy ő sajnos tejcukorérzékeny, és én sajnos nem vagyok otthon ebben a dologban igazán, keresgéltem a neten is, de igazából csak foszlányokat találtam. szóval aki volt már hasonló helyzetben, esetleg laktóz érzékeny, vagy csak tud ilyen dolgokat, az kérem szépen írja le hogy milyen termékek vannak amiket ehet és ihat, illetve hol vásárolhatóak meg, és ha tudtok esetleg árat is írhattok, és tippeket is, hogy mit főzhetnék neki.

Előre is nagyon szépen köszönöm, minden kedves válaszolónak! :)



2012. jún. 25. 20:19
 1/7 A kérdező kommentje:

És bármit ami esetleg segíthet a mindennapokban amikor nálunk van, azt írhatjátok.

Azt tudom hogy van valamiféle gyógyszer, amit ilyenre találtak ki, de nem szeretném arra kényszeríteni hogy gyógyszert szedjen csak azért, mert nálunk tölt pár napot... Ha ezt otthon meg tudják oldani, akkor biztos én is meg tudom oldani, hogy ne kelljen neki több kellemetlenséget átélni ez miatt. :) Köszönöm!

2012. jún. 25. 20:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Főzelékeket lehet süríteni úgy, hogy kevés vízbe főzöd az alapanyagot és kb1/4 részét turmixolod és az süríti.vagy használj kókusz ill rizstejet. Van növényi tejszín is. Palacsintát egyik nagyszülőm csak vízzel készítette mindig, tejet sosem használt.

[link]

2012. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is laktózérzékeny vagyok és tejet vagy tejszármazékokat tartalmazó ételeken kívul bármit ehetek. Ezt a fajta diétát egyáltalán nem nehéz betartani. Nem olyan sok kész- és tartós élelmiszer tartalmaz laktózt. Pék- és cukrászsütemények igen, tehát azokat kerüld! Egyébként Meg nem fôzôl neki olyat amiben tejes dolog van. De mindenbô van már laktòzmentes elelmiszer is: Liga vaj, Pannónia sajt. A MagicMilk nevezetu cég gyárt tejet, joghurtot, mackósajtot, tejszínt, túrórudit. Ezeket AZ alapvetõ dolgokat bármelyik nagyáruházban megtalálod. Én AZ Auchen-Ben vásárlok. Különlegesebb dolgot mint Pl pudingport, AZ internetrôl rendelek.
2012. jún. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ilyen válaszokat várok :)
2012. jún. 26. 06:40
 5/7 anonim válasza:
Egyénenként is változik a dolog. Nekem a vizsgálatkor amikor megállapították a laktóz intoleranciát, olyan brutális értéket adot ki a gép, hogy a dokinő azt mondta ilyet még nem látott, pedig van tapasztalata bőven. Trappista sajtot meg tudom enni gond nélkül, de néha az is bekavar (attól függ milyen gyártmány) Tejföltől szintén nincs bajom, így a feleségem minden ételt amihez tej kellene tejföllel készít. Észre sem lehet venni a különbséget. Tejszín, tej, yoghurt az tabu. A laktózmentes tej amellett, hogy iszonyú ára van pocsék az íze így azt hanyagolom, bár főtt/sült ételekben gondolom az is más, nem érződik annyira. Érdekes a kefír. Most "próbáltam" enni. Egyik nap semmi bajom nem lett tőle, másnap -ugyanakkora adagtól - fostam mint a lidérc. Szerintem valamennyit tolerál a szervezetem, de egy határ felett telítődik és kijön a hatása. Nekem az a biztos, ha a kaja után közvetlenül bekapok 2-3 darab laktáz tablettát, ami pótolja az enzimet a vastagbélben ami a tejcukrot bontja le.
2013. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mikor kísérleteztem, hogy allergiás vagyok a tejre, vagy csak laktózérzékeny, megkóstoltam a laktózmentes tejet. Nekem speciel ízlik. Szerintem olyan íze van mint a forralt tejnek.

A spárnak is vannak saját laktózmentes termékei.

Viszont állítólag, ezt itt olvastam az oldalon, a laktózmentes termékek minimális laktózt azért tartalmaznak, tehát tudni kell, hogy mennyi laktózt bír el a szervezete. Ha mégsem tartalmaznak, akkor majd kijavítanak, akkor elnézést.

Főzelékeket nem habarni szoktam, csak liszttel sűrítem be.

A felvágottak, virslik...is szoktak laktózt tartalmazni, erre is figyelni kell.

A tejallergia.hu-n meg lehet találni a laktózmentes termékek listáját, mindig egy évre érvényes. Most néztem, még nem töltötték fel.

Az anyukát nem tudod megkérdezni egyébként ezzel a témával kapcsolatban? Nagyon hárpiának kell lenni ahhoz, hogy valaki azért megharagudjon, hogy a másik figyel a gyermekére, és emiatt felkeresi.

2013. febr. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A fiamnak 15g a napi megnnyiseg laktozbol, amit ehet. Jo, o 5 eves, meg most 15-nel vagyunk,igy okes, de most kezdhetem emelni a szintet, hatha o is elmehet 25-ig, szoval gondolom ezert vkinel mar az a limit. azt mondjak itt (Angliaban) a diatetikusok, h elobb lehet kesobb visszaall es fogyaszthat barmit, csak fozokozatosan kell emelni a szintet.
2015. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!