Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lassú anyagcserére mi a megoldás?

Lassú anyagcserére mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon lassú az anyagcserém és estére rettenetesen puffadt a hasam. Nem tudom, hogy lehetne megoldani a problémám. Kutyatulajdonosként esténként 1,5 órákat sétálok kutyámmal. Hétvégente kirándulunk mozgunk. Igaz régen heti kétszer Cardio Pilateseztem, de akkor meg kutyus nem volt még.

Próbáltam a Lipo+ italt, ami segített is. Tudtam napi 1szer reggel WCre menni.Viszont az is kevés ahogy olvastam. Emellett 20napra 4000Ft kicsit most húzós nekem. Most két naponta megyek akkor sem túl sokat...

Tudnátok otthon is megoldható nem drága jó tanácsot adni? Hízni nem híztam de ez az esti puffadás, meg hát a hasam a kicsit nagyobb lett más nem.

Előre is köszi


2012. jún. 27. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A puffadást nem biztos, hogy a lassú anyagcsere okozza. Lehet, más emésztési rendellenesség.

Vegyél útifűmag héjat, egy kanálnyit áztass be kefirbe és, ha megduzzadt akkor edd meg. Igyál rengeteg folyadékot.

Segít még a fahéjjal összekevert reszelt alma is.

Puffadás ellen pedig az édeskömény teát próbáld ki.

Iktasd be az étrendedbe a zabpelyhet.

2012. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jó a lenmag is (beáztatod és kikanalazod), ill. vacsi előtt igyál egy csésze Zöld-teát.

Egyél kevesebb kenyérfélét (szénhidrát), mert az szeret megtapadni a bérfalosn, egyéb több rostos zöldség-félét főzeléknek, vagy párolva.

A puffadást esetleg okozhatja a zöldborsó, a zöldbab, ill. a karaláb is. Ezekben biztosan vannak olyan összetevők, tehát pár napig ezeket hanyagold.

2012. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kefirbe lenmagot kipróbálom. Bár az elmúlt napokban ittam kaukázusi kefirt, de nem segített.Lehet kell bele az a lenmag :D

Ezt reggelire vagy inkább vacsorára ajánlod? Mondjuk vacsinak 2,5dl kefirbe lenmag jó?

Zabpelyhet veszek is akkor ma.

Babot borsót nem ettem mostanában, pont ma főztem volna, de így akkor nem főzök.

Zöld teát natur igyam, mert én szoktam tenni bele citrom levet meg mézet.

Köszönöm a válaszokat, kipróbálom!

2012. jún. 27. 11:08
 4/5 anonim ***** válasza:

A lenmagot én tiszta vízbe áztattam.

A gyógyteákat (bármilyen is) kivétel nélkül mindet édesítő és citrom stb. nélkül, szűzen iszom. Figyeld meg, milyen szépen "kijön" a növény eredeti íze, zamata, akár a zöld tea esetében, akár pl. csipkebogyó vagy bármi más esetén. Ne rontsd el azzal, hogy cukrozod és citromozod.

2012. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálom :D
2012. jún. 27. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!