Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaza van anyukámnak? (lennt...

Igaza van anyukámnak? (lennt bővebben)

Figyelt kérdés

Két hete elkezdtem sportolni rendszeresebben, het 4x2 órát edzek nagyon keményen, és közben alig eszek(tényleg nagyon keveset,max kb500 kallóriát egy nap)

Viszont ma, amikor elmentem edzeni, egyszerűen nem bírtam végigcsinálni azokat a gyakorlatokat sem, amik máskor simán mennek.

Például van ez a hátgép, hogy lefelé kell húzni súlyt. Na, én azt 25 kg-val csinélom, és máskor a 4x20-as sorozatok lazán mennek, most meg csak "belecsimpaszkodtam" és egyszerűen nem volt erőm lehúzni. És a többi gépnél is ugyenez ment, iszonyat gyengének éreztem magam.

Anyukámmal járok edzeni, és ő meg látta, hogy csak ülök ott, és semmi nem megy.Eddig is mondta, hogy túl keveset eszem, de most azt mondta, hogy ha nem eszem többet, bevisz a kórházba és infúziót fogok kapni, mert annyira le vagyok gyengülve. Ma kb menni alig tudok

De szerintem ez csak most egy rosz nap volt, és nem lehet úgeredményesen sokat fogyi, ha közben sokat is eszem.

Ugye nem lesz semmi baj? Nem akarok enni, mert akkor hiába sportolok, nem lesz eredménye. 17 éves lány vagyok

Ti mit gondoltok?


2012. júl. 21. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha eszel normálisan és mozogsz is, akkor nem fogsz elhízni, nem kell ettől félni. Annyit minimum enni kell, hogy bírj sportolni.


A maratonfutók egy maraton előtt sok tésztaételt esznek, hogy legyen erejük másnap.

2012. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

amit csinálsz az rossz.

1. 0 sportelőéleted van és hirtelen sokat és nagy mennyiségben kezdted el. semmi hozzászokás stb nem volt.

2 500 kalória lóf*sz esti fénnyel. ne csodálkozz, ha nincs erőd. enni kell, csak ésszel, de neked meg az hiányzik

2012. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de ha többet eszem, annyit meg nem tudok az életben elégetni,és akkor meg semmit nem ér az egész
2012. júl. 21. 13:01
 4/7 anonim ***** válasza:
ezért kéne orvossal, vagy dietetikussal megbeszélni. így csak tönkreteszed magad. és a minap bebizonyítottad, hogy jó úton jársz. lehet ésszel is lefogyni.
2012. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azért nem értem, mert eddig eredményesnek tűnt, 3 kilót fogytam egy hét alatt
2012. júl. 21. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehetsz sokat, csak nem mindegy, hogy miből. Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt, főzelékféléket. Ha húsokat eszel, részesítsd előnyben a sovány húsokat, halakat párolva. Fűszerezésnél inkább zöldfűzereket használj. A szénhidrátot hanyagold. Ha egészségesen étkezel, akkor nem fognak felkúszni a kalóriák. Egyébként a szervezet sokkal inkább elkezd raktározni, ha nem jut elég kalóriához, mert minden egyes kalóriát meg akar fogni. A másik dolog, hogy kisebb súllyal és nagyobb szériákban tudsz zsírt égetni, a nagy súlyoktól izmosodni fogsz. Ezt az oldalát érdemes lenne az edzőtermedben az edzővel megbeszélni.
2012. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

anyukádnak teljesen igaza van, semmi erőd nem lesz, gyengült és beteges leszel

500kcal rettentően kevés min 1200-1500 kéne, lélegzés stb ennyit felhasznál a szervezet, miket eszel

idény zöldség-gyümölcsök, hús, hal, tojás, főzelékek, krumpli, rizs, tejtermékek gondolom most fogsz fejlődni ne csezd el magad tessék normálisan enni mellette mehet a sport és nem lesz semmi gond

2012. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!