Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az utóbbi időben állandóan...

Az utóbbi időben állandóan puffadok és rossz a közérzetem. Mi lehet erre a gyógymód?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, vékony testalkatú. Az elmúlt néhány hétben észrevettem, hogy étkezések után nagyon felpuffadok, és egészen reggelig nem megy le. Próbáltam kideríteni, hogy mire lehetek érzékenyebb, de egy szelet hús, egy gyümölcs, egy csoki, zöldség, tejtermék, bármi után ugyanez van. Nehéznek érzem a hasam, és nem megy a székelés sem. Van esetleg valami tipp, hogy mivel lehet ezen javítani? Köszönöm a segítséget előre is!
2012. júl. 22. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyél probiotikumot, natur actíviát esténként, hagy el a tejet, csokit, krumplit egy időre, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket.
2012. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy mozogj sokat, ne egyél zsíros ételeket, ne igyál szénsvas dolgokat és kávét, kerüld a stresszes helyzeteket és ha sokáig nem múlik, menj orvoshoz.
2012. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már _hetek_óta_ tart ez az állapot, akkor jó lenne egy dokit megkérdezni (gasztroenterológust/belgyógyászt), mert komoly probléma is lehet a háttérben.
2012. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1: "...sok zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket..." – olyankora gondolsz, mint:


• káposzta

• karalábé

• karfiol

• brokkoli

• zöldbab

• szemes bab

• zöldborsó

• sárgaborsó

• lencse

• szilva

• barack


Ez mind zöldség-gyümölcs, de nemigen használ puffadás ellen, sőt! Azt' azt tudod-e, hogy gyümölcskúrán is ellenjavallt ilyenkor a magas rosttartalmú (szilva, barack, meggy, cseresznye) gyümölcs, valamint az alma-körte is hámozva fogyasztható csak? Ugyanis a gyümölcs héja rendkívül rostos, így az is okozhat panaszokat.


Kérdésre: jó hatású lehet emésztési problémákra a Salvus gyógyvíz, napjában 2× 1-1 dl kortyolgatva. Természetesen ez nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, illetve nem csodaszer. Kell neki jó pár nap, míg a jótékony hatása előjön. Ha nem megy a szél, köménymagból főzzél teát, és igyál meg naponta legalább 2 bögrével belőle (ízesítetlenül).

2012. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4/4


Igazad van, a puffasztó dolgokat kerülni kell, viszont a rosttartalom megszükséges, hogykönnyebb széklete legyen.

2012. júl. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Én is gondoltam már rá, hogy elnézek orvoshoz, de egyelőre próbálom magam gyógyítgatni, hátha elkerülhető. Nem feltétlenül szeretnék gyógyszert szedni. Még arra is gondoltam, hogy az lehet a baj, hogy az utóbbi időben a munkahelyemen jött rám a szükség, de nem nagyon akartam wc-re menni. Az az érdekes, hogy mindenféle oldal írja, hogy a puffadás szélgörcsökkel is jár, de nekem csak annyi a bajom, hogy ha eszem akkor feldagadok és nem jön ki utána semmi.

A probiotikum nagyon jó ötlet, köszönöm! Abból milyen márkát ajánlotok, vagy mindegy?

2012. júl. 22. 16:45
 7/7 Hajú Kék válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a legrosszabb közérzetet a "gyomor és vidéke" tudja okozni. (Nem véletlenül mondja a szólás a kedvetlen emberre: olyan gyomorbajos kinézete van.)


Amúgy az eddig leírtakból azt szűröm le, hogy nagyon stresszes is vagy, másoknak megfelelni akaró, reakcióidat inkább "visszatartod", sokat "nyelsz" (tűrsz).

A szervezeted ezt "vetíti át" testi tünetekre.

Érdemes erre odafigyelned, mert ez egy jelzés!

Addig is, amíg konfliktusaidat megtanulod kezelni (pszicho-terápia), az étkezésnél a következőkre figyelj:

- a puffasztó ételek első főzőlevét öntsd le, új vízzel, kevés szódabikarbónával főzd meg.

- régi tanács: rágj jobban! (legalább 30x minden falatot.) A nyál előemésztő anyag, ha nincs a lenyelt falatban elég, a gyomor csak kínlódik.

- igyál legalább 2 l csapvizet naponta, elosztva. Ha előző nap kitöltöd egy edénybe, még a klór is elszáll belőle.

- egyelőre, amíg a gyomrod magához nem tér, a gyümölcsöt is kompótnak megfőzve egyed (kevés cukor, citromlé, fahéj bele)

- kerüld a pirított ételeket. A húst inkább párolva, mint sütve!

- egyél naponta egy kis poharas aludtejet, natúr kefírt, vagy joghurtot.

- nyers tejet ne igyál.


Ha mindezek nem segítenének (ami kizárt), akkor a patikában kapsz Normaflore (belsőséges szuszpenzió)-t, abból csinálj egy kúrát.


Maradj ennél az étrendnél minél tovább!


Jobbulást kívánok! Túl fiatal vagy még ilyen problémákhoz! Mi lesz később???

2015. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!