Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 1l tej hasznos a fejlődő...

Napi 1l tej hasznos a fejlődő szervezetnek?

Figyelt kérdés
Abból lehet valami gond, ha megiszok napi 1l tejet? Milyen hasznos hatásai vannak? Kicsit még szeretnék nőni, olyan 5-6-7-8 centit. :) Apum 198cm, szóval még elvileg nőnöm kéne, mert a családban azért elég sok magas ember van, de már legalább egy éve nem is lettem magasabb. Most 170cm vagyok. Zsírszegény tejre gondoltam, amiben 100ml-ben 44kcal van. Ha tejet iszok, akkor általában nem szoktam annyira éhes lenni, szóval nem fogok mellette túl sokat enni. Jövőre újra fogok rendszeresen sportolni, de most másfél évet kihagytam. Köszi a válaszokat! :) 14/L
2012. aug. 15. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyöngyvirágom, a zsírszegény tej csak befestett víz. Ha tej, akkor 3,5% felettiben lehetne gondolkodni, de ettől sem fogsz nőni. A meghatározó az, ami beléd van kódolva, esetleg valami hormonkészítmények kerülhetnének szóba, de annak a mellékhatásai nagyon elszomorítóak.
2012. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Julie S ***** válasza:

Tej kérdésben megoszlanak a vélemények.

Én nem innám a helyedben. A magasságod egyrészt a genetikán múlik, másrészt az egészséges életmódon (adottak-e a feltételek ahhoz, hogy elérd a beléd kódolt maximális magasságot).

2012. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó, a tej, de a házi, ami a bociból jön. Forralás után, természetesen.

A boltinak még az íze is tök más - kivéve persze a zacsis tejet, mert az kevesebb adalékot látott, mint a tartós :D

Ja, és a tejnek nincs köze a magasságodhoz, amikortól menstruálsz, onnantól már csak keveset - majdnem semmit - nősz.

2012. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!