Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Használta már valaki a Harcoso...

Használta már valaki a Harcosok étrendje című könyvben leírt étkezési szokásokat? Beváltak, vagy ne várjon tőle sokat az ember?

Figyelt kérdés

Állítólag durván lehet vele fogyni, és mindenkinél működik. Én kicsit szkeptikus vagyok a dologgal kapcsolatban.

"Az étrend esszenciája

A Harcosok étrendjének lényege, hogy naponta egy főétkezésed van. Mennyiségi korlátozás nélkül, és lehetőleg este. Ez az étrend a test és az elme átprogramozásával jár.

Ha néhány hétig követed, állítom, hogy éhséged napközben jelentéktelenné válik. Amikor pedig este eszel, pontosan tudni fogod, hogy mit és mennyit egyél. Előfordulhat, hogy a tested azt jelzi, tekintélyes mennyiségre van szüksége. Semmi gond. Hallgass rá.

Nappal valószínűleg kedved támad rágcsálni majd valamit. Ez is rendjén van, feltéve, hogy a harapnivalód friss zöldség, gyümölcs, és ha szükséges, egy kis fehérje, de semmiképp sem szénhidrát, úgy mint kenyér vagy gabona."


Érdekelne mindenki véleménye, aki próbálta rövidebb -hosszabb távon. Mik a tapasztalatok a módszerről.



2012. aug. 17. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a nyáron szoktam rá, mert napközben nem volt étvágyam. Én paleóval kombinálom, tényleg lehet vele fogyni, feltéve, ha tényleg nem eszel szemetet, nem eszed túl magad és betartod az előírt sorrendet. Ennyi. Szerintem jó kis étrend, mert napközben nem kell a kaján görcsölni és több időd és figyelmed jut másra. Ja és persze fokozatosan szokj rá, hogy biztos ne szegd meg.
2012. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Ha lesz már tapasztalatom én is le fogom írni. :)
2012. aug. 18. 19:58
 3/9 anonim válasza:
Én még nem is hallottam erről az étrendről. Viszont 1 hónapja történt, hogy elvesztettem a kontrollt (éppen fogyózok) és este totál bezabáltam, persze megbántam és másnap újra visszaálltam, egész nap nem voltam nagyon éhes az előző este miatt, majd este megint megéheztem és bezabáltam... ez ment 1 hétig. Marhára utáltam magam miatta, és alig mertem mérlegre állni, gondoltam, most tuti visszaszedtem mindent, 2 nap múlva mérlegeltem és majdnem leesett az állam: fogytam 1.5 kilót. Pedig tényleg totál telezabáltam magam mindenfélével (kenyér, süti, keksz, hús). Szóval biztosan van benne valami.
2012. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó történet. Tetszik. Köszönöm. (:

Én nekiállok napokon belül. Nem tudom nő létemre hogy fog menni, mert kéne mellé sok edzés is, de meglátjuk. :)

2012. aug. 22. 11:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, és szintén nő (lány)!:) Én egyébként bulimiával küzdök jó ideje, de ez az étkezés helyrerántott... Abban igazad van, hogy sportolni kell mellette, de ha folytatod az étrendet, rengeteg endrgiád lesz a sportolásra!:) Sok sikert!
2012. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Még csak a 3. napnál vagyok de holtpont jött el. Este jól, és bőségesen ettem ahogy kell, de reggel úgy ébredtem, hogy farkaséhes vagyok, és még a szöget is megenném. Nem tudom mitől... Ma este is így volt, most meg olyan melegem van, szinte hőhullámom. -végre energiát kapott a testem. Tudnék ugrókötelezni is kb. De este??? Drukkoljatok. :)
2012. aug. 24. 21:23
 7/9 anonim válasza:

Hát, lányok, nekem ez kicsit fura. :( Nem hallottam még erről, meglehetősen bizarrul hangzik.

Eddig úgy tudtam a reggeli gyakorlatilag üzemanyag a testnek a napi munkához és kihagyása hirtelen vércukorszint zuhanáshoz vezet (mielőtt az megemelkedne) és ezért a nap további részében végbemenő hullámvölgyek miatt az elfogyasztott étel mennyisége több lesz a normálnál.

Nem tudom ki és hogyan van vele, de én évekig nem reggeliztem (néha egy kávé, tea), majd kimaradt az ebéd is. Persze kis gyümölcs vagy zöldség nálam is akadt.

Nagyjából három évvel ezelőtt elkezdtem normálisan enni (és kihagyni a bőséges vacsorákat), mert kikészült a testem tőle: szinte állandóan szédültem, sosem tudtam eléggé kipihenni magam (ahogy később mondták nekem a bőséges vacsora megterhelte a gyomromat és a testem az étel feldolgozásával volt elfoglalva nem a regenerálással). A heti 5-8 kg súlyingadozást nem is említettem, amit a bőröm nehezen viselt.

Én úgy gondolom kell a napi 3 étkezés, de mértékkel, és mindenképpen sportolj, mozogj! :) Nálam ez vált be.

Ami még fontos, hogy felkelés után, étkezések előtt és lefekvés előtt egy nagy pohár víz! :)

Ha ezekkel a tanácsokkal nem is, de remélem sikered lesz :))

2012. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja és 27/L voltam az előbbi :D
2012. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is kíváncsi vagyok mi lesz a helyzet... hosszú távon mondjuk. Én pl. csak egyszer szédültem a 9 nap alatt eddig, a többit jól viseltem. Nekem nagyon jó, hogy este ehetek, mert utáltam üres hassal aludni, korgó gyomorra ébredni, és arról álmodni mit és hogyan fogok falni, ha ébren leszek. :) Mérlegre még nem mertem állni, de sokkal jobban érzem magam. Még az este edzést is simán végigcsináltam üres gyomorral tegnap este. Sőt annyi energiám volt, hogy hihetetlen. Bőröm minden reggel sima, és kipihent, és végre zártak a pórusaim is. :)

Igen, én is hittem a reggeli erejében, meg abban, hogy reggelizz úgy mint egy király. Csak valamit sajna tenni kell, és ez a módszer még új, most van feltörőben, és a többieket már jórészt próbáltam. Most ennek adok esélyt. Ha bármi gondom lenne, egészségügyi, közérzetbeli, alvásügyi, vagy fáradtságügyi, a szédülést nem is említve akkor azonnal abbahagyom! Nem kérdés. Az az első. Figyelni fogom magam, és mindent ami ezzel kapcsolatos, mérek, mérlegelek. Köszi a választ, és a biztatást. (: Szép napot.

2012. aug. 31. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!